RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD’de Müslümanlar Açıkça Hedef Tahtasına Konuldu!

ABD’de Müslümanlar Açıkça Hedef Tahtasına Konuldu!
03.02.2017 © RAST HABER

Lübnan İslami Tevhid Hareketi lideri Şeyh Bilal Said Şaban Lübnan Ümmet Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Abdullah Cibri’nin de aralarında bulunduğu bir heyet ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmede her iki hareket de müstekbir Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump’ın bölgeye ve ümmete yönelik izlediği siyasetin aşırılık yanlısı ve ırkçı bir siyaset olduğunu vurguladı. Ayrıca Trump’ın ABD’nin İslam ümmetine kimseyi ayırmadan kin besleyen gerçek yüzünü ortaya çıkardığını da belirttiler.

Görüşmede ABD’deki İslami kuruluşları, camileri ve namaz kılanları hedef alan saldırıların örgütlü bir planın parçası olduğu ifade edildi.

Diğer yandan her iki hareket de Filistin’in işgali, Filistin halkının topraklarından sürülmesi, ırk ve mezhep savaşlarının patlak vermesi, bölgemizde aşırılık yanlısı grupların ortaya çıkması gibi meselelerin Amerika ve batının kurduğu oyunun bir sonucu olduğunu, bu oyunu bölgedeki yerel ve bölgesel araçlarıyla yürüttüklerini ifade ettiler.

Son olarak Şeyh Cibri, Lübnan’ın Trablus bölgesinde sağlanan anlaşmayı tebrik etti ve bunun örneklerinin Lübnan’a ve bölgemize yayılmasını temenni ettiğini belirtti.

shafaqna

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER