RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD’den ‘İncirlik Üssü’ Açıklaması

Son günlerde İncirlik Üssü’ne ilişkin çıkan tartışmalara ilişkin konuşan ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Cook, “Koalisyona İncirlik’i açtıkları için Türkiye’ye minnettarız. IŞİD karşıtı kampanyamızın önemli bir ayağı ve kullanmayı sürdürebilmeyi umuyoruz” dedi.

ABD’den ‘İncirlik Üssü’ Açıklaması
06.01.2017 © RAST HABER

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Cook, İncirlik tartışmalarına ilişkin konuştu. Pentagon’daki günlük basın toplantısında “İncirlik Üssü’nün kullanımına sınırlama getirme ya da kapatma tehdidinde bulunuyorlar. Türkiye’ye ek bir askeri taahhüt verildi mi? Ya da Türkler herhangi bir yardım istedi mi?” sorusunu yanıtlayan Cook, “Bu, ABD ile Türkiye arasında süregelmekte olan görüşmelerin odak noktası. Türkiye koalisyon ortağımız, NATO müttefikimiz. Bu görüşmeler, hükümetler bağlamında en üst düzeyde, asker askere yapılan görüşmeler. Ama bunların ayrıntılarına girmeyeceğim. Ama şunu söyleyeceğim, Türkiye de, biz de Suriye’de ve başka yerlerde IŞİD’i yok etme isteğini paylaşıyoruz. El Bab’daki çabalar da IŞİD’e yönelik önemli çabalar. Görüşmeleri sürdürüp girişimlerimizi koordine edeceğiz ki IŞİD’e en büyük baskıyı uygulayabilelim, yalnızca Suriye’de değil, Irak’ta da” dedi.

İncirlik Üssü’nün öneminin farkında olduklarını belirten Cook, “Koalisyona İncirlik’i açtıkları için Türkiye’ye minnettarız. IŞİD karşıtı kampanyamızın önemli bir ayağı ve kullanmayı sürdürebilmeyi umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuyla ilgili açıklamada bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,  “Bugünden yarına kapatılacak değil. İncirlik üssü NATO üssü değildir. Türkiye’nin izniyle orada bulunuyorlar. Türkiye’nin çıkarlarına tehdit olarak görülürse, değerlendirilir. Muhataplarımızla konuşuyoruz. Şu anda görüşmeler devam ediyor, ABD ve diğer ülkelerden samimiyet bekliyoruz. Sonuna kadar görüşmeleri sürdüreceğiz. Son karar Türkiye’nin kararıdır” demişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  ABD’den ‘İncirlik Üssü’ Açıklaması
  Son günlerde İncirlik Üssü’ne ilişkin çıkan tartışmalara ilişkin konuşan ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Cook, “Koalisyona İncirlik’i açtıkları için Türkiye’ye minnettarız. IŞİD karşıtı kampanyamızın önemli bir ayağı ve kullanmayı sürdürebilmeyi umuyoruz” dedi.

  ———–

  TEK BİR ŞARTLA SANIRIM TÜRKİYE BUNU KABUL EDECEKTİR Kİ O DA, ABD, TÜRKİYENİN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKÜP, TÜM DÜNYA KAUOYUNUN ÖNÜNDE 15 TEMMUZDA YAPMIŞ OLDUĞU DARBE ALÇAKLIĞINDAN DOLAYI ÖZÜR DİLEYİP, TAZMİNAT ÖDEYECEK, VE SAVAŞ SUÇU İŞLEMİŞ OLDUĞUNU KABUL EDECEK VE FETÖ’YÜ TESLİM EDECEK ve TÜRKİYE’NİN HER DEDİĞİNİ DE, ”TAMAM ABİ !” DİYEREK HARFİYEN YERİNE GETİRECEK Kİ AK PARTİ, HANİ TÜRK MİLLİ İRADESİNİN, ”İNCİRLİK’İ KATİLLERE KAPATIN !” ŞEKLİNDEKİ TALEPLERİNİ GÖZ ARDI EDEREK ABD’NİN KULLANIMINA KAPATMAMIŞ OLACAKTIR SANIYORUM !… YOKSA BAŞKA TÜRLÜ NİÇİN KATİL VE KOMPLOCULARIN İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KULLANMALARINA RAZI OLSUN Kİ ?!…

  07.01.2017 12:35 am
 • MALCOLM-XX ;

  Son olarak konuyla ilgili açıklamada bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Bugünden yarına kapatılacak değil. İncirlik üssü NATO üssü değildir. Türkiye’nin izniyle orada bulunuyorlar. Türkiye’nin çıkarlarına tehdit olarak görülürse, değerlendirilir. Muhataplarımızla konuşuyoruz. Şu anda görüşmeler devam ediyor, ABD ve diğer ülkelerden samimiyet bekliyoruz. Sonuna kadar görüşmeleri sürdüreceğiz. Son karar Türkiye’nin kararıdır” demişti.

  ————–

  AMA ABD KATİL VE KOMPLOCULARININ İNCİRLİK’İ KULLANMAYA DEVAM ETMELERİNİN HİÇ AMA HİÇ UNUTULMAMASI GEREKEN ÇOK ÇOK TEHLİKELİ OLASI SONUÇLARINDAN EN ÖNEMLİSİ DE, TÜRKİYE, HİÇ BİR ZAMAN BÖLGE VE KOMŞU ÜLKELERİNİN HİÇ BİR ZAMAN TAM GÜVEN VE DESTEĞİNİ KAZANAMAMIŞ OLACAK VE BUNUN OLUMSUZ SONUÇ YANSIMALARINI DA HER ALANDA (EKONOMİ, SİYASİ VS. VS.) GÖRECEK, İKİ ARADA BİR DEREDE KALIP, HİÇ BİR TARAFA DA GÜVEN VERMEYEN BU YÖNETİM TUTUMUYLA KENDİNİ OLASI BÜYÜK KÖTÜ AKIBETLERE DE TAŞIMIŞ OLACAK KESİN BİR ŞÜPHESİZLİKLE MAALESEF !!!… BENCE BÖLGEYLE DÜZE ÇIKMIŞ İLİŞKİLERİ RİZKE ATMAYA VE KOMPLOCU KİNCİLERE GÜVENİP, APTALCA MACERALARA ATILMAYA GEREK YOK ! VATANSEVER MİLLİ İRADEYİ MEMNUN EDİN, İÇ KAMUOYU SAĞLAMLIĞINIZI KORUMAYA DEVAM EDİN VE ZATEN KAYIPTAN BAŞKA KAZANCINIZ OLMAYACAK OLAN YANKİ’LERİ DE İNCİRLİKTEN KOVUN, İÇTE VE DIŞTA KAZANMAYA DEVAM EDİN DERİM ACİZANE !!!…

  TEHLİKELİ NEHİRLERDE KARŞIDAN KARŞIYA GEÇİLİRKEN ASLA AT DEĞİŞTİRİLMEZ !!!…

  07.01.2017 12:54 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER