RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD’den Türkiye’deki Vatandaşlarına Güvenlik Uyarısı

Amerika Büyükelçiliği, Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik yeni bir güvenlik uyarısı yayımladı

ABD’den Türkiye’deki Vatandaşlarına Güvenlik Uyarısı
24.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-ABD Büyükelçiliği Türkiye’de son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle yayımladığı bildiride; Türkiye’de bulunan vatandaşlarını özellikle yılbaşı kutlamalarında dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Yılbaşı kutlamaları sırasında dikkatli hareket edilmesinin güvenlikleri açısından daha doğru olacağı belirtilen bildiride, ayrıca ırkçı saldırılar da olabileceği ifade edildi.

Söz konusu bildiride “aşırılıkçı grupların Türkiye çapında ABD vatandaşlarının yaşadığı veya ziyaret ettiği yerlerde saldırı düzenleme konusundaki saldırgan çabalarının sürdüğü’ belirtildi. “2016’nın sonuna yaklaşırken, Amerikan vatandaşları Noel tatili ve yeni yıl kutlamaları için kalabalık yerlere giderken bu durumu göz önünde bulundurmalı” denildi.

Açıklamada, “Kalabalıkların arasına girmekten, özellikle de batılıların, turistlerin ve yabancıların sık gittiği bilinen restoran, ticari merkezler, ibadethane, ulaşım merkezleri ve diğer yerlerden mümkün olduğunca kaçının” ifadesi kullanıldı.

Türkiye’de son bir yılda gerçekleşen 18 terör saldırısında 400 kişinin yaşamını yitirdiği ve 2000 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Öte yandan terör örgütü IŞİD bir video yayımlayarak Türkiye’yi tehdit etti.

IŞİD söz konusu videoda Türkiye’nin muhtelif kentlerinde bombalı saldırı gerçekleştirecekleri yönünde tehditte bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün İzmir’de yaptığı konuşmada, IŞİD’in ağır bedel ödeyeceğini vurguladı.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER