RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD’nin Hedefi: Diyarbakır’dan Tebriz’e Uzanan Bir Kürdistan

ABD’nin yeni başkanı, daha doğrusu küresel güçlerin yeni kuklası, 6 Şubat’ta yapmış olduğu açıklamada İran’ı “Terörist Devlet” ilan etti. Biraz geriye dönüp ABD’nin “Terörist” ilan ettiği devletlerdeki ülkelerde neler yaşandığına bakalım:

ABD’nin Hedefi: Diyarbakır’dan Tebriz’e Uzanan Bir Kürdistan
09.02.2017 © RAST HABER

Saddam Hüseyin’in elinde kimyasal silahlar olduğunu ve Saddam’ın halkına zulüm ettiğini gerekçe olarak gösteren ABD, Irak’a “demokrasi” götürmek bahanesiyle bu ülkeyi 2003’te işgal etti. Mevcut durumda Irak bir parçalanma süreci yaşıyor. Irak’ın kuzeyindeki Aşiret Devleti ise bir Kürdistan kurulabileceği hayalini güçlendiren pilot bölge konumunda buluyor. Medyaya yansıyan bilgiye göre, NATO, Irak’ın kuzeyindeki bu bölgede bir askeri üs kurma planı yapıyor.

Esad da “diktatördü” ve o da anti demokratik bir iktidar yöntemiyle halkına eziyet ediyordu. 2011’de Batılı devletlerin desteğiyle başlatılan iç çatışma, iç savaş haline dönüştü. 2011’den bu yana Suriye’ye 600 bin insan hayatını kaybetti. Bunların neredeyse yarısı Esad’a bağlı güçlerden oluşuyor. Mevcut durumda Suriye’nin kuzeyinde PYD/PKK’nın geniş bir alan hakimiyeti sağlaması için, ABD Özel Kuvvetleri tarafından desteklendiğini, NATO’ya bağlı ülkeler tarafından silahlandırıldığını görüyoruz.

ABD’nin ve diğer küresel şer odaklarının daha önce “Diktatör” ilan ettiği iktidarlar kanlı iç savaş uygulamaları ile “Arap Baharı” adı altında alaşağı edildi. Yine yüz binlerce sivil ve asker hayatını kaybetti. Libya, Mısır, Tunus bunlardan sadece bir kaçı…

>>YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ<<

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Anti-Yezid ;

    Ne güzel işte! Müslüman ülkelerin faşistliği yüzünden (!) Hakkını vermezsen alırlar veya verirler (!) Bugün Kurdistan yarın Zazaistan (!) Türkiyenin kadim halklarını unutmayalım(!) Herkesin yaşama, kendi dilini konuşma ve dilini konuşma hakkı var (!) Bu hak Allah tarafından verilmiştir! Yeryüzü Allahındır (!) Türkiye bu faşistlikten, diktatörlükten vazgeçmedikçe daha çok şeyler olur….. wesselam…. Imam Mehdi gelsede bu münafiklardan kurtulsak….

    09.02.2017 5:14 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER