RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

RASTHABER-Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ’Erbakan’ı Anma ve Anlama Gecesi’ne katılmak üzere karayoluyla bugün Bursa’ya gelen Mahmud Ahmedinejad, Bursa girişinde merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından karşılandı.Kaldığı otele gelen Ahmedinejad, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ahmedinejad’ın ziyareti sırasında bazı devlet bakanları hazır bulunurken, ziyaret BBC, CNBC, NTV ve El Cezire gibi birçok uluslararası ve yerel haber ajansı tarafından takip edildi. 

Konuşmasına besmele ile başlayan Ahmedinejad, Bursa’ya gelmekten çok bahtiyar olduğunu söyledi. Bursa’da kardeşleriyle olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Ahmedinejad, “Kardeşlerimizle kucaklaşma imkanı bulduk. Merhum Erbakan büyük bir insandı. Dünya meselelerini çok iyi tanıyordu. Beşer hayatının problemlerini çok iyi idrak etmişti. Kendi tasarladığı programlarla beşer hayatının düzelmesi için çaba gösterirdi. Gerçek anlamda bir siyasetçi ve mümindi. İmanı ile siyaseti birdi. İkiyüzlü değildi. İnsanlık toplumuna hizmet etmek için çaba sarfetti. Bütün dünyada adalet ve barışın yerleşmesi için çalıştı” dedi.

“MİLLETLERİN REFA VE İZZETİ İÇİN BU YOLDA BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”

Emperyalistlerin önce milletleri zayıflatıp sonra da egemenlik kurduklarını kaydeden Ahmetdinejat, şöyle devam etti:

“Gerçek siyasetçiler ise milletlerin arasındaki ilişkileri takviye yönünde hareket ederler. Merhum Erbakan milletlerin güçlü olması için hareket etti. Allah ona rahmet etsin. Milletlerin refah ve izzeti için bu yolda birlikte hareket etmeliyiz. Allah bizden birlik olmamızı istemiştir. Bizim arzu ettiğimiz büyüklük, sadece milletlerin büyüklüğünde yatar. Bursa’nın mümin halkıyla kucaklaşmak ve onlarla birlikte olmanın bütün milletlerin birliğine sebep bir başlangıç olması ümidindeyim.”

“İRAN VE TÜRKİYE İŞBİRLİĞİ ULUSLAR ARASI PROBLEMLERİ ÇÖZER”

Ahmedinejat, İran ve Türkiye millet ve devletlerinin dayanışma ve birlik içine girdikleri taktirde uluslararası alanda da problemlerin çözümüne büyük katkıda bulunacaklarını da ifade etti. Ahmedinejat, “Çünkü İran ve Türkiye iki büyük millet, devlettir. Kültür ve uygarlık sahibi iki millettir. İslam dünyasında değil, bütün dünyayı etkileyebilecek iki ülkedir Türkiye ve İran. Bunlar birlikte olurlarsa bölgenin çehresi de değişir. Ve dünyanın durumu da ıslah olur. Bu iki milletin birlik ve beraberliği yanında, düşmanlar da dikilmekteler. Şeytan milletlerin baş düşmanıdır. Milletler bir araya gelirlerse şeytan ve şeytani güçler hiçbir şey yapamazlar. Ve size şu müjdeyi vereyim ki, şeytanın ölümü ve milletlerin vahdeti yakındır” dedi.

>>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ<<

İMAM HUMEYNİ’NİN SÜRGÜNDE KALDIĞI EVİ ZİYARET ETTİ

Mahmut Ahmedinejad, Cuma namazını Ulu Camii’nde kıldı. Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ile birlikte Ulu Camii’ye gelen Ahmedinejad’a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 

Ahmedinejad, daha sonra İran İslam Devrimi Lideri İmam Humeyni’nin Ağustos 1964 ile Ekim 1965 tarihleri arasında sürgün sırasında kaldığı, merkez Yıldırım İlçesi Karaağaç Mahallesi Sakaldöken Caddesi numara 22’de evi ziyaret etti. Ahmedinejad’ı, 35 yıl önce evi satın alan Kemal Eroğlu’nun evde oturan oğlu Tayfur Eroğlu ve kızı Zeynep Günay karşıladı. Eve ayakkabılarını çıkararak giren Ahmedinejad’a ev sahipleri tarafından kahve ve kestane şekeri ikram edildi.

Odaları dolaşarak bilgi alan Ahmedinejat daha sonra evden ayrılarak otele döndü.

 

ajanslar

 

10941418_416579828520554_8328532915459423338_n 

27 Şubat 2015 - 15:59 'de eklendi ve 8381 kez izlendi.

Ahmedinejad’a Bursa’da yoğun ilgi/VİDEO-FOTO

İRAN eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı 4’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinliklerine katılmak için geldiği Bursa’da, “Şeytan milletlerin baş düşmanıdır. Milletler bir araya gelirlerse, şeytan ve şeytani güçler hiçbir şey yapamazlar. Ve size şu müjdeyi vereyim ki, şeytanın ölümü ve milletlerin vahdeti (birliği) yakındır” dedi.

Etiketler :
Ülke ve Bölge Olarak Kritik Bir Dönemden Geçiyoruz Ülke ve Bölge Olarak Kritik Bir Dönemden Geçiyoruz
Sinan Oğan: Referandumu İptal Ettirmek İstiyorlar Sinan Oğan: Referandumu İptal Ettirmek İstiyorlar
Başbakan Yardımcısı Kaynak: ‘Sözlerim İran’a Yanlış Tercüme Yapıldı’ Başbakan Yardımcısı Kaynak: ‘Sözlerim İran’a Yanlış Tercüme Yapıldı’
Diyarbakır’da Rüşvet Operasyonu Diyarbakır’da Rüşvet Operasyonu
MHP’de Bir İstifa Daha MHP’de Bir İstifa Daha
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ