RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Ahmet Hakan ‘Bir Gazeteci Olarak Referandum Tavrını’ Açıkladı

Aydın Doğan’a yakın isimlerden biri olan ve bulduğu her fırsatta patronunu öven yazılara imza atan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “hayır” dediği için Aydın Doğan tarafından işten çıkarılan İrfan Değirmenci için tepkiler sürerken, “Bir gazeteci olarak referandum tavrım” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bu başlığa rağmen tavrını açıklayamayan Hakan, şirin gözükme çabasını sürdürdü.

Ahmet Hakan ‘Bir Gazeteci Olarak Referandum Tavrını’ Açıkladı
14.02.2017 © RAST HABER

“Hayır” dediğini açıkladığı için İrfan Değirmenci Kanal D tarafından işten çıkarılırken, konuya sesini çıkaramayan isimlerden olan Ahmet Hakan, “Bir gazeteci olarak referandum tavrım” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazıda tavrını açıklayamayan ve iki tarafa da şirin gözükme çabasında olan Hakan, patronuna yönelik tepkileri “tarafsızlık” adı altında dindirmeye çabaladı.

– Hem EVET diyenlere hem de HAYIR diyenlere aynı anda seslenmek, sesimi duyurmak istiyorum.

*

– EVET diyenlere de HAYIR diyenlere yönelik de hakaret ve aşağılama olmasın diye mücadele etmek istiyorum.

*

– EVET ya da HAYIR diye kampanya yapmak yerine… EVET ya da HAYIR diyenlerin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunmak istiyorum.

*

– Gazetecilerin EVET mücahitliği ya da HAYIR savaşçılığı gibi bir görevinin olmadığına inanıyorum ve militanlıktan uzak durmak istiyorum.

12 EYLÜL 2010’DA NE DEMİŞTİ?

Yıllarca AKP’nin attığı tüm adımlara açıkça destek veren isimlerden olan Ahmet Hakan, 12 Eylül 2010 referandumu öncesinde ise “Referandumda ‘Hayır’ diyeceğim” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Yazısında, “Çünkü… Güçlü iktidarların, yüksek yargıyı kontrol altına alma girişimini tehlikeli ve korkutucu buluyorum. Çünkü… Yargıç ve savcıların iktidarların denetimine geçmesini istemiyorum. Çünkü… Adalet duygumun zedelenmesini istemiyorum” diyen Hakan, tüm bunları bir adım ileri götüren düzenleme öncesinde ise patronu ve Erdoğan’a şirin gözükme çabasından geri durmadı.

ajanslar

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER