RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Akan Kanın Sünnisi Şiisi Olmaz, Akan Kan Kardeş Kanıdır

Akan Kanın Sünnisi Şiisi Olmaz, Akan Kan Kardeş Kanıdır
03.01.2017 © RAST HABER

“Hiçbir kimse bir başkasını, İslam’ı kendisinin anladığı gibi algılayıp yaşamadığından ötürü tekfir edemez.”

“Kendilerinden olmayan herkesi tekfir ederek ötekileştiren anlayış, İslam dünyasının kalbine bir hançer gibi saplanmış durumdadır…”

“Hiçbir strateji, Müslüman kanının dökülmesini önlemekten daha değerli değildir…”

“Tarihte Endülüs ve Maveraünnehir medeniyetlerini kaybettik, şimdi de, Bağdat, Yemen medeniyetlerini kaybediyoruz…”

“Akan kanın Sünnisi Şiisi olmaz, akan kan kardeşkanıdır…”

“Birbirimizi suçlamakla bölgemizdeki ateşi söndüremeyiz…”

“Cihat, terörün, vahşetin ve öldürmenin değil, diriltici bir gayretin hayat veren bir mücadelenin adıdır…”

“Allah’ın dini iki kelime üzerine kurulmuştur.
Allah’ın tekliği ve ümmetin birliği…”

“Geliniz, topraklarımıza ekilen fitne tohumlarının daha fazla filizlenmesine izin vermeyelim…”

“Müslümanların vahdetini, uhuvvetini ve maslahatını ön planda tutmak ve bu uğurda her türlü riski alarak hakkı, hakikati, adaleti ve ahlakı savunmak âlimin tavrı olmalıdır…”

“Bizler bu dinin şiarını üstünde taşıyan ilim insanları olarak maalesef ‘Hac menasikini ifa ederken karınca öldürmenin hükmünü’ uzun, uzun izah ettik ama masum insanları katletmenin haramlığını ve ‘bir insanı haksız yere öldürmenin bütün insanlığı öldürmek olduğunu’ haykırmayı ihmal ettik.”

“Birbirimizi suçlamakla bölgemizdeki ateşi söndüremeyiz…”

“Şii de olsun Sünni de olsun ama hepsi bir arada tek ümmet olsun…”

“Şia ve Sünne arasındaki ihtilafı 14 asırdır çözemediğimize göre
ve bundan sonra da çözemeyeceğimize göre,
Sünnisiyle Şiisiyle ey İslam Uleması!
Geliniz bu ihtilaftan çatışma üretmek yerine
farklılıklarımızı olduğu gibi kabul edelim,
bunu kanlı çatışmalara bahane kılmayalım.”

“Geliniz, küfrün karşısında tek ses,
hainin karşısında tek yürek,
zalimin karşısında tek bilek olalım…”

“Küresel Siyonizm, gözlerini bize dikmiş duruyorken
tarihin sayfalarındaki ihtilaflı konuları o gündeme taşımanın ne yararı var…”

“Mezhebimizin ve ideolojimizin değil,
İslam’ın tevhid anlayışının yayılmasını esas alalım.”

“Ya Rabbi, sen kalplerimizi birleştir,
saflarımızı sıkılaştır,
mazlum ümmetleri necata erdir,
Ümmeti İslam’ı tevhit üzere sabit kıl…”

D.İ.B. Mehmet GÖRMEZ

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • ali ;

  Çok geç kalınmakla birlikte,gayet mükemmel bir yazı olmuş.Hepimiz kardeşiz.

  03.01.2017 4:32 pm
 • MALCOLM-XX ;

  “Birbirimizi suçlamakla bölgemizdeki ateşi söndüremeyiz…” (EVET SUÇLAMAYALIM VE KURAN DIŞI BİR YAKLAŞIMLA ASLA BİRBİRİMİZİ TEKFİR ETMEYELİM ; SÜNNİLER DE, ŞİİLER DE, İSLAM’DA FİTNE MERKEZİ OLAN HARİCİLERİ, SELEFİLERİ, VAHHABİLERİ, TEKFİRCİLERİ, SİYONİST İSRAİL’LE İŞ TUTAN HERKESİ KENDİMİZDEN UZAK TUTUP, Şİİ YA DA SÜNNİ OLARAK GÖRMEYELİM VE ASLA SAVUNMAYALIM !!!…

  “Şii de olsun Sünni de olsun ama hepsi bir arada tek ümmet olsun…” (EYVALLAH TAMAMDIR ! SÜNNİSİ- ŞİİSİ YOKTUR, YALNIZCA ÖZ MUHAMMEDİ ONURLU İSLAM DİNİ VARDIR VE TÜM ‘MÜSLÜMANIM’ DİYEN İNSANLAR DA BU TEVHİDİ DİNİN MENSUPLARIDIRLAR ! ALLAH’IN GETİRMİŞ OLDUĞU TEVHİDİ İSLAMIN MENSUBU OLMANIN TEMEL VE ŞAŞMAZ ŞARTI DA ÖNCELİKLE TEFRİKACILIĞI, MEZHEPÇİLİĞİ, BÖLÜNME VE PARÇALANMAYI REDDETMEKTEN GEÇMEKTEDİR KESİNLİKLE ! BU TEVHİDİ İSLAM’IN ANA ASGARİ MÜŞTEREKLERİ DE, ALLAH, KURAN, PEYGAMBER VE ALLAH VE PEYGAMBER EMANETLERİ OLAN MASUM VE MAZLUM PEYGAMBER EVLATLARINA- YAŞAYAN ‘CANLI KURAN’LAR OLAN VE ALLAH’IN CÜMLE GÜNAHLARDAN ARINDIRMAYI DİLEMİŞ OLDUĞU VE BU DURUMU TEYİDEN KURAN’DA BELİRTMİŞ OLDUĞU BU GÜNAHSIZ, MASUM VE MAZLUM PEYGAMBER EVLATLARINA YANİ KUTLU PEYGAMBER EHLİBEYT’İNE SAHİP ÇIKMAKTIR Kİ, ON DÖRT ASIRDIR ÇÖZEMEDİĞİMİZ ANA TEMEL KONU DA BUDUR İŞTE ! GÖRMEK İSTENMEYEN VE ŞİİYİ SÜNNİDEN AYIRAN TEMEL VİCDANİ MESELE BUDUR ! BAŞKASI ASLA DEĞİLDİR ! MAALESEF VE MAALESEF ON DÖRT ASIRDIR PEYGAMBER DÜŞMANLARINA VERDİĞİMİZ O GEREKSİZ DEĞER VERMELERİ VE (HZ. YEZİT, HZ. MUAVİYE, HZ. VAHŞİ VS. VS. GİBİ !) YÜCELTMELERİN KIRKTA BİRİNİ, O MASUM VE MAZLUM PEYGAMBER EVLATLARININ SEVGİ, SAYGI VE YÜCELTMESİNE AYIRSALARDI O ZAVALLICA KENDİLERİNİ MÜSLÜMAN OLARAK ADLANDIRAN O ZAVALLILAR (Şİİ-SÜNNİ FARK ETMEZ !) , İSLAM TEVHİDİ ŞİMDİ ÇOKTANNN GERÇEKLEŞMİŞTİ AMA MAALESEF BU TEVHİDİ HARİÇTEN ENGELLEYEN GÜÇLÜ UNSURLAR İSE HAÇLILAR VE SİYONİSTLER VE ONLARIN İSLAM İÇERİSİNDE SATIN ALINMIŞ HOCA İSİMLİ, SAKALLI VE CÜPPELİ KRIPTO UNSURLARI, ALİM KILIKLI ELEMANLARIDIR MAALESEF !…
  “Şia ve Sünne arasındaki ihtilafı 14 asırdır çözemediğimize göre
  ve bundan sonra da çözemeyeceğimize göre (NİYE ÇÖZEMEYELİM Kİ ?! PEYGAMBER EVLATLARINA – KUTLU EHLİBEYT’E SAHİP ÇIKMAK O KADAR MI ZOR BİR ŞEY MİDİR Kİ YANİ ?! ON DÖRT ASIRDIR MAALESEF İSLAM DÜŞMANLARI OLAN YEZİT VE MUAVİYE’YE SAHİP ÇIKILDIĞI KADAR MAALESEF SAHİP ÇIKILMADI BU MAZLUM PEYGAMBER EVLATLARINA VE ASLINDA SAHİP ÇIKILMASI GEREKEN BİR PEYGAMBER EMANETİ OLARAK KABUL EDİLMEDİLER Kİ SAHİP DE ÇIKILMIŞ OLSUNLAR BU MÜBAREKLER !!!… BU KONUDA ADAM OLANA TEK BİR KONU ANLATIMI BİLE YETECEKTİR SANIYORUM :

  Soru: Efendim bu durumda İslam toplumu, sizin de belirtmiş olduğunuz gibi, çok enteresan bir toplum gerçekten! Görülmekte ki, en makul ve asgari müşterekler denilen konularda bile, bu insanlar hem fikir değiller. Kaldı ki, toplumun birleşemediği bu noktalar, teferruat da değil. İslamın ana ve can alıcı noktaları maalesef ! Konuşmanızın son bölümünde, ‘’Peygamberimiz Hz. Muhammet, ümmetine Kuran ve Ehl-i Beyt’ten oluşan iki emanet bırakmıştır,’’ ifadesini kullandınız. Peki Kurani ve akli olan, aynı zamanda tarih bilimince de sabit olan bu emanetler konusunda da, gerçekten ümmet fikren bölünmüş durumda mı? Konuyu biraz açarmısınız?

  Yanıt: Belirtmiş olduğunuz tüm bu konular acı, fakat gerçeklerin ta kendisidir maalesef. Yanıtımıza geçmeden önce bu soruyu, kendilerini müslüman olarak tanımlayan (!) birileri şöyle açıklamaktadırlar: ‘’Bu soru, tarih boyunca tartışılmış ve farklı ekollerin ortaya çıkmasına neden olup, yine bu konuda, İslam içerisinde üç görüş ortaya çıkmıştır. Bunlar, 1- ‘’Sadece Kuran’ı bırakmıştır ’’diyenler, 2- ‘’Kuran’ı ve Sünnet’i bırakmıştır.’’diyenler ve, 3- Kuran’ı ve Ehl-i Beyt’ini bırakmıştır.’’diyen görüşlerdir.
  Sonra devamla, ‘’Resulullah (s.a.v.) ümmete neyi bırakmıştır sorusuna cevaben, Kuran’ı ve Sünneti’ni bırakmıştır,’’denilerek, Kuran’ın hükmünü, bu şekilde anlamalıyız’’ ifadesi kullanılmıştır. Peki o zaman biz de, ‘’Kusura bakılmasın ama, sizler Kuran’ın hükmü konusunda otoritemisiniz? diyerek, ister istemez de bu ifadelerden şunu anladığımızı söylersek: ‘’Sanki Peygamberimiz, Kuran ve sünnetini, müslüman ümmet olarak kendilerine bırakmış da; Peygamber çocukları olan Ehl-i Beyt’ini de, yine hıristiyan, musevi vs. diğer inanç mensubu ümmetlere bırakıp, emanet etmiştir herhalde ki, kendilerini -sözüm ona- İslam dairesinde gören bu kesim, Peygamber Ehl-i Beyt’ini, kendilerince korunması gereken mübarek bir emanet olarak ısrarla anmayıp, ayrıca niçin kabul etmemiş olduklarını da bir türlü açıklayamamışlardır!.. Gerçekten bu, İslam olma adına utanılması gereken ve izah edilmesi de mümkün olma yan, oldukça zor bir durumdur.
  Sevgili okurcanlar, Allah rızası için, kendilerini İslam olarak tanımlayanların içine düştükleri şu hale bir bakın lütfen! İhtilaf konuları ne kadar da ilginç! Çok basit ve birleşilmesi gereken makul bir konuda bile bu insanlar maalesef hemfikir değiller! Yani açıkçası bu insanlar,

  traji-komik bir şekilde, ‘’Ey Muhammet! zatına karşı sevgimiz sonsuz; fakat, zaten hakkını vermekte
  zorlandığımız Kuran ve sünnetin bize yetiyor. Kusura bakma! ama ilaveten Ehl-i Beyt’ini de emanet olarak görmez ve korumayız!’’ demiş olmazlar mı bu durumda?
  Sevgili dostlar, bir ümmet, korumayı düşünmediği ve sonuç itibariyle de korumamış oldukları bu mübarekleri, haklı olarak niçin emanet olarak görüp, kabul etsinler ki? Peki kabul etmesinler; iyi de bu durumda bu ümmet, Peygamberimizin, ‘’Ey iman edenler, hizmetim karşılığında sizlerden hiç bir ücret talep etmiyorum; Ehl-i Beyt’ime sevgi ve muhabbet beslemeniz ve onları korumanız dışında.’’ sözünü nereye yerleştirecekler o zaman?
  Elbette prestij kaybı konusunda sorun olmayacaksa ki, bu mümkün görünmemekle birlikte, tabii ki böyle bir durumda ümmetin müslümanlığı ve imanı da, tabii ki tartışmaya açılacaktır. Sevgili canlar, görülmekte ki halihazırda bu konuda ümmetin böyle bir üzüntü ve sorun yaşanmadığı da ortada maalesef !… BU GERÇEĞİN ÜZERİNE BAŞKA DAHA NE DEMEK İCABEDER Kİ ?! )

  Sünnisiyle Şiisiyle ey İslam Uleması!
  Geliniz bu ihtilaftan çatışma üretmek yerine (ORTADA İHTİLAF FİLAN YOK ; YALNIZCA ÖZ-ONURLU İSLAM’A SAHİP ÇIKMAK/ ÇIKMAMAK SORUNU VAR YALNIZCA !)
  farklılıklarımızı olduğu gibi kabul edelim (PEYGAMBER EVLATLARINA SAHİP ÇIKMAMAK FARKLILIK DEĞİL DOĞRUDAN VE GİDERİLMESİ GEREKEN AYIPLI BİR DURUM OLUŞTURMAKTADIR YALNIZCA !) ,
  bunu kanlı çatışmalara bahane ( AKILLI OLAN BİR KİŞİ ASLA ÇATIŞMAZ VE DOLDURUŞA FİLAN DA ASLA GELMEZ ! GELENLERİN KİMLİKLERİNE BİR BAKIN ANLARSINIZ ZATEN ! İSLAMİ MERHAMETİ YANİ EHLİBEYTİ, BARIŞI, BARIŞÇILIĞI TAMAMEN TANIMA ŞEREFİNE ERİŞEMEMİŞ İNSANLARDIR, YAZIK !…) kılmayalım.”

  “Geliniz, küfrün karşısında tek ses,
  hainin karşısında tek yürek,
  zalimin karşısında tek bilek olalım…”

  EYVALLAH, AMA BUNU MASUM VE MAZLUMUN YANINDA DURARAK YAPALIM , ZALİMİN YANINDA DURARAK DEĞİL TABİİ Kİ ?!…)

  03.01.2017 6:09 pm
 • bahadır yuksel ;

  Sayın Başkan güzel söylüyorsun ama velakin daha ülkemde medya siileri tekvirliyor bunlarada bir söz söylesen çok iyi olur hele bunların ilahiyatci olması çok önemli..kendini ilahiytci yazar diye tanıtan İslama darbe vuran görevlendirilmiş bu kişileri tvlere çıkarmaları ni engelleyin..bizler kardeşiz ümmeti Muhammed olmamız lazım

  04.01.2017 12:46 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER