RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

AKP MHP’yi Rahatsız Etmemek İçin Bunlardan Kaçınacak

AKP’nin, MHP’lileri rahatsız etmemek için “başkanlık” söyleminden kaçındığı, Kürtlere yapılacak vaatleri de sınırlı tutacağı belirtiliyor.

AKP MHP’yi Rahatsız Etmemek İçin Bunlardan Kaçınacak
12.02.2017 © RAST HABER

AKP’nin referandum stratejisi giderek belirginleşiyor. Kararsızların oranının yüzde 20 çıktığının görülmesi üzerine, AKP’nin kararsızların yüzde 8’inin “klasik AKP seçmeni” olduğunu düşündüğü, bu kişiler için “endişeli muhafazakarlar” dediği belirtiliyor.

Hürriyet‘in haberine göre, “endişeli muhafazakarlar”, “muhafazakarlara sıkıntı yaratabilecek bir başkanın” iktidara gelmesinden korkarak, başkanlık sistemini istemezken, AKP’nin kararının yalnızca AKP ve MHP seçmenine yönelmek olduğu aktarılıyor.

‘MHP İLE UZLAŞMA’

AKP’nin AKP-MHP seçmenine yönelerek yüzde 60 “evet” çıkartabileceğini düşündüğü söylenen haberde, başkanlık referandumunun, “başkanlık” üzerine kurulmasının istenmediği, bunun “MHP ile varılan uzlaşmaya aykırı olduğu” söyleniyor. AKP’lilerin sıklıkla “başkanlık” demekten çekindikleri görülüyordu.

AKP’nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte mitingler yapmayı düşündüğü, ancak bunun Kürtlerin ihmal edildiğini gösterecek olması sebebiyle kabul edilmedği belirtiliyor. MHP’lileri kaçırmamak içinse, Kürtlere yapılacak vaatlerin ekonomiyle sınırlı tutulmasının kararlaştırıldığı aktarılıyor.

Halkın çoğunluğunun anayasa değişikliğini okumadığı da belirtilirken, AKP’nin bu sebeple “ev ev gezerek” kampanya yürüteceği belirtiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  AKP MHP’yi Rahatsız Etmemek İçin Bunlardan Kaçınacak

  AKP’nin, MHP’lileri rahatsız etmemek için “başkanlık” söyleminden kaçındığı, Kürtlere yapılacak vaatleri de sınırlı tutacağı belirtiliyor.

  ————–

  ”AKP MHP’yi Rahatsız Etmemek İçin Bunlardan Kaçınacak” denilmiş,

  ”AKP ŞAYET BU TAVİZLERİ , TÜRK MİLLETİ ALEYHİNE BİRİLERİNE VERMEYİ DÜŞÜNÜYORSA, TOPLUM NEZDİNDE ZATEN BİTİK OLAN TABELA MHP’SİNDEN DEĞİL, ASIL BU ASİL MİLLETİN KENDİSİNDEN KORKMALIDIR !” DİYORUM ACİZANE !!!…

  ORTADA BİR MHP KALMIŞ DA SANKİ ?!…

  İÇERİSİ BOŞALMIŞ VE YALNIZCA BAHÇELİ VE ÇOK YAKIN ÇEVRESİ KALMIŞ OLAN BİR TABELA MHP’Sİ HALİHAZIRDA ORTADA KALMIŞKEN VE SEÇİME GİDİLMESİ HALİNDE DE BELKİ ÜÇ YA DÖRT MİLLETVEKİLİ ANCAK ÇIKARTABİLECEK BİR MHP’DEN NEYİN SEÇİM KORKUSUNU YAŞAYIP DA TÜRK MİLLİ BİRLİĞİNDEN, VATANINDAN, ÜNİTER YAPISINDAN KİME NE TÜR BOLCA VERMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜ TAVİZLERİ VARSA AK PARTİNİN ONLARI RAHATLIKLA, MİLLETTEN KORKMADAN DİLLENDİRSİN DE, MİLLET DE AK PARTİNİN BU KONUDAKİ GERÇEK YÜZÜNÜ VE GERÇEK NİYETİNİ DE GÖRSÜN VE ONA GÖRE OY VERSİN TÜRK MİLLETİ YANLIŞ MI ?!…

  12.02.2017 2:48 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER