RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

AKP’li İsimden “Esad” Sorusuna İlginç Yanıt

AKP MKYK üyesi Ayhan Ogan CNN Türk canlı yayınında Türkiye’nin Esad ile anlaşma yapıp yapmayacağı sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi…

AKP’li İsimden “Esad” Sorusuna İlginç Yanıt
27.12.2016 © RAST HABER

AKP MKYK üyesi Ayhan Ogan CNN Türk canlı yayınında Türkiye’nin Esad ile anlaşma yapıp yapmayacağı sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Türkiye’nin El Bab operasyonu ve Esad ile anlaşmanın yapılıp yapılmayacağı tartışıldı.

Programın konuklarından Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, Türkiye’nin Esad’la anlaşma yapabileceği yorumunu yaparken, Türkiye’nin askeri anlamda kalıcı olmasının, Moskova anlaşmasına aykırı olacağını aktardı.

Bu sırada araya giren Ayhan Ogan, “Hayır bunu oradaki aktörlerle yapacaksınız yine. Orada 3 milyon insan var. Bunlar nasıl geri dönecek” ifadelerini kullandı. Ogan, Suriye’deki kamu düzeninin kurulmasında Türkiye’nin kiminle anlaşma yapacağına ilişkin de “Burası Suriye’nin toprağı” diyerek yanıtlaması dikkat çekti.

Ahmet Hakan’ın kamu düzenin kurulması için ısrarla “Esad’la anlaşma yapacak mısınız” sorusunu sorması üzerine de Ogan, El Bab’ı kastederek, “Suriye Cumhuriyeti’nin malı burası, halkı da kendi halkı” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Ahmet Kasım Han, Ogan’ın Esad’ı kastettiğini anlayınca aynı fikri paylaştıklarını belirtti. Ogan’ın sözleri üzerine Ahmet Hakan da geçen günlerde Ogan’ın CHP’li Aykut Erdoğdu ile sehpalara vurarak girdiği tartışmayı anımsattı ve “Oh be sehpalar kurtuldu” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • haci bayazit ;

  Allah’ın selamı rahmeti alemlerin emniyeti islamın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı Hüseyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

  Akıl sahipleri,
  Özalın soytarısı H.Celal Güzel, deccalist fetö tarafından ‘kanı/genetiği’ değiştirilmiş ordu ile üç Saat’de Şamın işgal edileceğini iddia ediyor devletin başına çöreklenmiş sömürgeci emperyalizmin uzantısı mandacı donkişotları gaza getiriyordu;
  sarhaş herifler Şamın kapısında kendilerini kimin karşılayacağından habersiz
  ve
  ayrıca Suriyedeki vatan mudafasının
  ‘asıl amacının’
  Hüseyni duruş/direniş cephesinin alem/bölgedeki bağımsızlıkcı anti emperyalist ‘halk tarafınan’
  kucaklanması
  ve islam ümmetinin yer altı yer üstü zenginliklerinin üzerine
  çullanmış hırsız hain munafık işbirlikci saltanat sahiplerinin saltanatlarının yıkılması için sebeplerin hazırlandığı mukaddes bölge olamsından
  habersizdi…
  İnşallah
  ayıkdıkları vakit ‘
  emperyalizmin altını oluşturmak için’ bölgeyi kan gölüne cevirmenin bedeli olarak milyonlarca masum ve mazlumun ahı vebali ve laneti kendilerini kıskıvrak yakalamış olacak. hacı bayazıt

  27.12.2016 12:39 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER