RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ALES’te Deneme Sınavı Dönemi Başlıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ALES’in 11 Şubat’ta ilk kez elektronik ortamda yapılacağını belirtti. Demir, “Adayların sisteme aşinalık kazanması amacıyla 28 Ocak’ta ‘e-ALES Deneme Sınavı’ yapacağız” dedi.

ALES’te Deneme Sınavı Dönemi Başlıyor
06.01.2017 © RAST HABER

Prof. Dr. Demir, 11 Şubat’ta Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (ALES) ilk kez e-sınav ortamında gerçekleştirileceği hatırlattı.

Adayların sisteme aşinalık kazanması amacıyla 28 Ocak 2017’de Ankara’da Esenboğa e-Sınav Merkezi’nde “e-ALES Deneme Sınavı”nın uygulanacağını anlatan Demir, şunları söyledi:
“Aynı zamanda kendini denemek isteyen adaylar için bir imkan oluşturuyoruz. ÖSYM’nin bir sınav için deneme yaptığı ilk uygulama olacak. Deneme sınavı sonuçları, hiçbir amaçla kullanılamayacak. Sınav sonuçlarının, 11 Şubat’ta yapılacak olan e-ALES’e bir etkisi olmayacak. 2017 e-ALES Deneme Sınavı’na başvuran adaylar, aynı zamanda e-ALES ve diğer e-YDS’lere başvuruda bulunabilecek.”

“e-ALES Deneme Sınavı”na başvuruların 6 Ocak’tan itibaren 18 Ocak’a kadar yapılabileceğinin altını çizen Demir, sınav ücretinin 20 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Ömer Demir, başvuruların ÖSYM’nin bugün yayımlanacak duyurusunda yer alan internet adresine yapılacağını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER