RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Alevileri Tehdit Eden Akademisyen Hakkında Savcılık Kararını Verdi

Alevileri Tehdit Eden Akademisyen Hakkında Savcılık Kararını Verdi
19.12.2016 © RAST HABER
Alevilere yönelik ayrımcı tweetler atan akademisyen Abdulkadir Şen hakkında savcılık soruşturma başlattı. Hakkında gözaltı kararı bulunan akademisyene ulaşılamıyor.

 Halep’in Suriye ordusunun kontrolüne geçmesinin ardından Muş Alparslan Üniversitesi’nde görevli akademisyen Abdülkadir Şen’in Alevilere yönelik ayrımcı ve tehditvari tweetleri için yargı harekete geçti. İstanbul Adliyesi’nde savcılık, gözaltı kararı verdiği Şen hakkında soruşturma başlattı. Ancak, sosyal medyadan tweetler atmaya devam eden Şen’e polisin ulaşamadığı bildirildi.

Şen hakkındaki soruşturmayı, Habertürk yazarı Sevilay Yükselir, bugünkü, “Provokasyona geçit yok arkadaş!” başlıklı köşesinde yazdı. Yükselir’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Sosyal medya üzerinden yürüyen kışkırtıcılığın önüne geçmemiz lazım. İktidar Kürt’ü Türk’e, Alevi’yi Sünni’ye kırdırtmaya dönük her türlü girişime en sert bir biçimde tavrını koymalıdır. Acımasız olmalıdır bu konuda. Kim olursa olsun, hangi taraftan olursa olsun kulağından tutup derhal hukuki işlemi başlatmalıdır. Tarafsızlığı ve objektifliği asla göz ardı etmeden.

Not: Geçtiğimiz hafta Anadolu Alevilerine öfke kusan akademisyen hakkında İstanbul Adliyesi’nde bir soruşturma başlatıldığı bilgisini aldım. Ancak hakkında gözaltı kararı bulunan söz konusu akademisyene ulaşılamıyormuş. Garip geldi bana bu bilgi zira o söz konusu akademisyen Twitter’daki adresinde bayağı aktif!”

NE YAZMIŞTI?

Abdülkadir Şen, Halep’in Suriye ordusunun eline geçmesinin ardından Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti:

“Cemevi, Ali, insana saygı, Madımak, hoşgörü diyen ne kadar namussuz mezhepçi varsa Halep’te katillerle beraber. Lanetliler topluluğu…”,

“Ey Halep’te çocukları, kadınları, sivilleri korkakça bombalayan rejimi savunan mezhepçiler: Sizi bu coğrafyada yeni Malazgirtler bekliyor”,

“Bu coğrafyanın her köşesinde bir Malazgirt yaşanacak. Şah İsmail’in bağnaz mezhepçi piçleri hesap verecek. Şahlaştınız Yavuzlaşacağız”,

“Suriye direnişi başarısız olursa savaş Anadolu’da Şahİismail’in mezhepçi vahşileriyle yaşanacak. Herkes hesabını buna göre yapsın”,

“Herkes Rus konsolosluğuna gitsin, Ben de oradayım. Mecusi İran’ı ise asla unutmayın. Bu katliam Caferi/Şii haçlı ortaklığı ile yapıldı.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • MALCOLM-XX ;

    Alevilere yönelik ayrımcı tweetler atan akademisyen Abdulkadir Şen hakkında savcılık soruşturma başlattı. Hakkında gözaltı kararı bulunan akademisyene ulaşılamıyor.

    —————

    MERT OLACAKSIN MERT VE ADALETTEN KORKUP DA BİR YERLERE KAYBOLMAYACAKSIN ! CANIN O KADAR TATLIYSA DA HAÇLI VE SİYONİSTLERİN ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA DA ÜLKEDE DÜŞMANLIKLARI, İÇ ÇATIŞMALARI KÖRÜKLEMEYECEK, ALLAH’IN SENİ YARATMIŞ OLDUĞU ÜZERE AHLAKLI VE NAMUSLU, MERT BİR İNSAN OLACAKSIN Kİ HERKES SANA ALLAH’IN HUZURUNDA SAYGI DUYACAK ! ŞİMDİ SEN, ALLAH’IN İSTEMEDİĞİ ŞEYLERİ, ALÇAK BİRİLERİNE YARANMAK İÇİN YAPTIN BELKİDE AMA ALLAH’IN HUZURUNA NASIL ÇIKACAKSIN PEKİ BU FİTNECİ, BOGUNCU TAVIRLARINLA ?! ÜÇ GÜNLÜK BİR DÜNYADA NAMUSLU VE ŞEREFLİ BİR İNSAN OLABİLMEK, BU KAR MI ZOR BE KARDEŞİM ?! ŞİMDİDE ADALET SENİ ÇAĞIRDIĞINDA BULAMIYOR !!!.. SEN OKUMUŞ ADAMSIN, YAKIŞIYOR MU SANA VE EĞER VARSA AİLEVİ DURUMUNA ?! AİLENİN, ÇOCUKLARININ VE EĞER VAR İSE BİR İKİ ALEVİ KOMŞUNUN , ARKADAŞININ ONURLU YÜZÜNE NASIL BAKACAKSIN ?! YAZIK GERÇEKTEN YAZIK !!!…

    19.12.2016 4:03 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER