RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Amerika ve İngiltere İsrail’e Karşı Olan Ülkeleri Yok Etmek İstiyor

İngiltereli siyasi analist Rodney Shakespeare; “Amerika ve İngiltere Ortadoğu’da İsrail’e karşı olan ülkeleri yok etmek istiyor” dedi

Amerika ve İngiltere İsrail’e Karşı Olan Ülkeleri Yok Etmek İstiyor
09.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Siyasi analist Rodney Shakespeare Press Tv’ye verdiği röportajda, Amerika ve İngiltere’nin Siyonizm’e bulaştığını ve buna bağlı olarak Ortadoğu’da İsrail karşısında direnen ülkeleri ortadan kaldırmanın Londra ve Washington’un politikasının temelini oluşturduğunu söyledi.
 
Shakespeare röportajın devamında şunları söyledi: “Bu nedenle bir ülke zayıflık gösterdiğinde batı o ülkede nüfuz sağlıyor. Suriye, Irak, Yemen ve Libya’da olduğu gibi. Bunlar Siyonistlerin muhaliflerini yok etmek için yararlandığı fırsatlardır.
 
Küresel ekonominin gelişmesi için Ortadoğu’daki bağımsız ülkeleri yok etmek Amerika ve İngiltere’nin gizli politikasıdır.
 
Bu ülkeler Suudi Arabistan gibi IŞİD’i destekleyen ülkelerle irtibat halindedir. Çünkü bu ülkeler de İsrail karşıtı halk hareketlerini bastırmaktadır.
 
Eğer batı ve müttefikleri İran’ı yok etme niyetindelerse, bunun tam tersi sonucu olacağını söylemek gerekir.”
 
İmam Hamanei de İngiltere’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini bölmek için çıkardığı komplolar hakkında uyarıda bulunmuştur.
 
İmam Hamanei şunları söylemişti: “Düşman İran’ın ulusal birliğini yok etmek istemektedir ve yetkililer düşmanın komplolarıyla mücadele etmek için yargı ve yürütme sistemlerini güçlendirmelidir.”
 
Shakespeare şu ifadelerde bulundu: “Biri, gelişmekte, güçlenmekte ve nüfuz sahibi olan bir ülkeyi yok etmeye çalıştığında ya da ona saldırdığında, beklenenin tam tersi bir sonuç verebilir ve bazen de bu durum o ülkenin daha da güçlenmesine neden olabilir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER