RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi için hazırlıklar başladı. Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrenciler, bir yandan sınavlar için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kayıt yenileme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ücreti hangi bankaya yatırılacak? Yenileme nasıl yapılıyor?

AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?
14.02.2017 © RAST HABER

Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi için geri sayım başladı, öğrenciler AÖF kayıt yenileme işlemleri için sıraya girdi. Güz dönemi sınavlarını geride bırakan açıköğretimliler, bahar dönemi sınavları öncesinde kayıt yenilemelerini dikkatli bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyor. Yenileme işlemi; ders seçme, kayıt bedelini yatırma ve kontrol olmak üzere üç aşamadan oluşuyor. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF ödemeleri hangi bankaya yatırılıyor? İşte, tüm detaylar!

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

Üç aşamada gerçekleştirilen AÖF kayıt yenileme işlemi, şu aşamalardan meydana gelmektedir;

İlk aşama; ders ekle-sil işlemidir.

İkinci aşama; kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesidir.

Üçüncü aşama; kaydınızın yenilendiğinin kontrol edilmesidir.

13 Şubat Pazartesi günü başlayan AÖF kayıt yenileme işlemi, 24 Şubat Cuma saat 17.00’a kadar devam edecek.
Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

Kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

KAYIT YENİLEME DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

BAHAR DÖNEMİNDE ALACAĞI DERS BULUNMAYAN ÖĞRENCİLER KAYIT YENİLEME YAPACAK MI?

Bahar Döneminde alacağı ders/dersleri bulunmayan öğrenciler, öğrencilik haklarından yararlanmak isterlerse;

askerlik tecil hakkı (29 yaşını dolduranlar hariç)

sosyal güvenlik işlemleri,

öğrenci belgesi vb. Çeşitli kanunlar kapsamındaki öğrenciler ile engelli öğrencilerden, kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme onay işlemini http://aof.anadolu.edu.tr adresi öğrenci otomasyonu Kayıt Yenileme/Ders Ekleme İşlemleri, Kayıt Yenileme Onay butonundan ya da AÖF bürosundan yaptırmayanların 2016- 2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kaydı yenilenmez.

Çeşitli kanunlar kapsamındaki öğrenciler ile engelli öğrencilerimizin kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir. 6 durumlarını göz önüne alarak, Bahar Dönemi kayıt yenileme tutarını ödeyip kayıtlarını yeniletebilirler. Bu durumdaki öğrencilerin kayıt yeniletebilmeleri için aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda işlem yapmaları gerekmektedir.

Kayıt yenileme işlemleri http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden 13 – 24 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğrenciler ödeyecekleri kayıt yenileme tutarını, http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden öğrenerek onaylayacaklar ve banka borç bilgilerinin oluşmasını sağlayacaklardır.Bu işlemi yapmayan öğrencilerin bankada ödeme bilgisi oluşmaz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER