RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Arap Bakandan Müslüman Karşıtı Politikaya Tam Destek

Arap Bakandan Müslüman Karşıtı Politikaya Tam Destek
02.02.2017 © RAST HABER
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed el-Nahyan, hristiyan dünyasını bile ayağa kaldıran Trump’ın müslüman karşıtı politikalarına tam destek verdi.

Ülkesi Washington’ın yakın müttefiki olan el-Nahyan, ABD Yönetimi’nin aldığı kararın “belli bir dine karşı” olmadığını ifade etti.

Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile ortak basın toplantısı düzenleyen el-Nahyan, kararın geçici olduğunu ve dünya Müslümanlarının çoğunluğuna uygulanmadığına dikkat çekerek,  “ABD bağımsız bir karar aldı” dedi.

Trump’ın tüm dünyada büyük ölçekte gösterilerle protesto edilen vize yasağı kararını savunan el-Nahyan, “Kara listedeki ülkelerin bazılarının, güvenlik konusunda hâlâ üstesinden gelmek zorunda oldukları yapısal sorunlar var” şeklinde konuştu.

İŞTE TRUMP’IN KISMEN DONDURULAN KARARNAMESİ!

“Yabancı Teröristlerin ABD’ye Girişinden Ülkeyi Korumak” başlıklı kararname, ABD’nin tüm mülteci programını 120 günlüğüne durduruyor.

“Terörle ilintili” olarak görülen ve nüfuslarının büyük çoğunluğu Müslüman olan bazı ülkelerin pasaportlarını taşıyanlar için 90 günlük seyahat yasağı getirildi. Bu kapsama giren İran, Irak, Libya, Somali, Sudan, Suriye ve Yemen vatandaşlarının vize başvurusu kabul edilmeyecek.

Suriyeli mültecilerin ülkeye girişi süresiz olarak yasaklandı. Diğer mültecilere ise dört ay yasak getirildi.

ABD’nin 2017 mali yılında kabul edeceği mülteci sayısı 110 binden 50 bine düşürüldü.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER