RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ATA AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ATA AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından merakla bekleniyor. Günlerce hazırlandıkları ATA AÖF sınavlarının ardından öğrenciler sınav sonuçlarıyla ilgili yapılacak olan resmi açıklamayı bekliyorlar .ATA AÖF sınavlarının açıklanmasının ardından başarılı olunamayan dersler için bütünleme sınavı yapılacak. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bütünleme sınavları ne zaman yapılacak?

ATA AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
06.02.2017 © RAST HABER

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi – ATA AÖF sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrenciler, güz dönemi finallerinden kaç puan aldıklarını öğrenmek için sık sık ATA AÖF resmi sayfasını ziyaret ediyor. Öğrenciler, sonuçları ‘öğrenci girişi’ sayfası üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, ATA AÖF sonuçları açıklandı mı? Bütünleme sınavları ne zaman? İşte, detaylar!

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sonuçlarıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçlarının açıklanması yasal süre olan 20 günü bulmuştu. Bu nedenle ATA AÖF sonuçlarının uzayabileceği düşünülüyor.

BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN?

ATA AÖF sonuçları belirsizliğini korurken üniversitenin resmi sitesi üzerinden bütünleme sınavlarına ilişkin duyuru geldi. Duyuruda bütünleme sınavına girecek olan öğrencilere sınav yeri değişiklikleriyle ilgili son gün hatırlatması yapıldı. ATA AÖF sayfasında yer alan duyuruda şu ibareler yer alıyor. 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavı için Sınav Merkezi Değişikliklerinin 07 Şubat 2017 Salı günü saat 23:59’a kadar http://obs.atauni.edu.tr/ adresinden tarafınızca yapılması gerekmektedir. Sınav merkezi tercihini belirtilen tarihler arasında gerçekleştirmeyen öğrencilerimizin, sınav merkezi tercihleri, sistem tarafından otomatik olarak belirlenecektir ve daha sonra değişiklik yapılmayacaktır.

ATA AÖF final sınavlarının açıklanmasının ardından başarılı olunamayan dersler için bütünleme sınavı yapılacak. Güz dönemi bütünleme sınavları 4 Mart- 5 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER