RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Ateşkes Siyasi Çözüm İçin Gerçek Bir Şans

Ateşkes Siyasi Çözüm İçin Gerçek Bir Şans
29.12.2016 © RAST HABER

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Rusya ve Türkiye’nin garantörlüğünde Suriye’de varılan ateşkesin siyasi çözüm için gerçek bir şans olduğunu söyledi.

Devlet televizyonunda yayınlanan söyleşisinde Muallim, “Nusra Cephesi ve IŞİD’le aralarına mesafe koymak, bu gruplarla bağlantılı olmadıklarını duyurmak, anlaşmayı imzalayan grupların görevi” dedi.

Muallim, “Ateşkes anlaşması konusunda Rusya’nın garantilerine inanıyoruz, çünkü bu ülke terörle mücadelede bizim müttefikimiz. Ama Türkiye’nin garantilerine güvenmiyoruz” diye konuştu.

Suriye ordusu, gün içinde yaptığı açıklamada IŞİD ve Fetih el Şam Cephesi’ni (El Kaide’den ayrılmadan önceki adıyla El Nusra) kapsamayan ateşkesin geceyarısı saat 00.00’da başlayacağını duyurmuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Suriye Televizyonu ile mülakatında bugün Muallim; ilan edilen çatışmaları durdurma anlaşmasının IŞİD ve Nusra Cephesinin yanı sıra bu iki terör örgütlerle bağlantıları olan ya da anlaşmaya imza atmayan tarafları kapsamadığının altını çizdi. Muallim dolayısıyla Suriye ordusunun teröre karşı mücadelesini aralıksız ve amansız bir şekilde sürdüreceğini vurguladı.

  ———–

  BU HALİYLE İYİ BİR ATEŞKES GİBİ GÖRÜNMEKTEDİR !

  Muallim çatışmaların durdurulması anlaşmasında Suriye’nin, terörle mücadelede ortak olan Rusya’nın rolüne kesinlikle güvendiğini, fakat Türkiye rejiminin rolüne güvenmediğinin altını çizdi.

  TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEN AK PARTİ İKTİDARI ADINA NE BÜYÜK GÜVENSİZLİK VE TÜRKİYE ADINA NE EKSİ BİR KAZANIM , NE BÜYÜK BAŞARISIZ BİR DURUMU AÇIĞA ÇIKARMAKTADIR BU İFADELER GÖRÜYOR MUSUNUZ ?!

  YAZIK, AKP SÜREKLİ TÜRKİYE’NİN OLASI MÜREFFEH VE MUTLU GELECEĞİNE SÜREKLİ OLARAK HEP GÜVEN, İTİBAR VE DOLAYISIYLA BÜYÜK MÜSTAKBEL EKONOMİK BAŞARISIZLIKLAR HEDİYE ETMEKTEDİR !!!…

  KÖR TOPAL GİDİYORUZ BAKALIM !!!…

  29.12.2016 10:01 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER