RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Avcılar’da Dünya Kudüs Günü/FOTO

RASTHABER- Başak Eğitim Kültür Spor ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen İslam ümmetinin  birlik ve diriliş günü olan Dünya Kudüs Günü  münasebetiyle İstanbul Avcılar’da Dünya Kudüs Günü  Toplumsal Barış Ve Vahdet  İftar Programı düzenlendi.

Sunuculuğunu şair Ehet Aymaz’ın yaptığı  Program Kuran-ı Kerim karisi ve üstadı Alul Beyt Yönetim Kurulu Üyesi  Şeyh MİKAİL GÜREL’in  kendine özgü ve kalpleri  nurlandıran Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra Başak Eğitim Kültür Spor ve Yardımlaşma Derneği Başkan yardımcısı Sayın Cumhur Görmüş açılış konuklara ve hoş geldiniz konuşması  yaptı.

Daha sonra i Ehl-i Beyt alimi ve çok sayıda Ehl-i Beyt kayanaklı eserleri Türkçeye çeviren  Araştırmacı yazar Şeyh Cafer Bendiderya hoca kürsüye gelerek günün anlam ve önemini belirten Kudüs’ün  feryadı  temalı bir konuşma yaptı.

Dünya Kudüs Günü’nü, İmam Humeyni’nin tüm dünya Müslümanlarına hediye ettiği vurgulanan konuşmada, Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu dile getirildi.

“Siyonist İşgalci İsrail” şeklinde suçlanan Tel Aviv yönetiminin, tüneller kazmak ve geçmişe ait anıtları yok ederek yeni yerleşim alanları açmakla Mescidi Aksa’yı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya getirildiğinin altını çizdi.

Cafer Bendiderya hocanın ardından Konuşmalarını yapmak üzere On4 Tv Yönetim kurulu başkanıAraştırmacı yazar Şeyh  Musa Aydın hocamızı kürsüye geldi.

Şeyh  Musa Aydın Dünya Kudüs Günü ve Mescid- i Aksa’nın önemini belirten konuşmasını yaptı,

Şeyh  Musa Aydın ; “Kudüs Günü, İslam dünyasındaki bütün satılmış uşakların, kuklaların ve piyonların Müslümanlar arasına ekmeye çalıştığı fitne tohumlarına karşı “tefrikaya ve işgale hayır, birliğe ve özgürlüğe evet” sloganının atıldığı gündür. İslam beldelerindeki yılanlardan, kukla rejimlerden kurtulmanın günüdür” ifadelerine yer verdi.

Şeyh  Musa Aydın konuşmasının devamında Müslümanların inançlarının gereğini yerine getirmemelerinden dolayı, bugün Filistin topraklarının tamamı siyonist işgali altındadır. Gazze ve Batı Şeria birer açık hava hapishanesi gibidir. Filistin’e uygulanan ambargo ve tecritten dolayı çocuklar açlıktan ölmekte, ilaç yokluğundan hastalar tedavi edilememektedir. Yeterli gıda bulunmadığı gibi, içme suyu dahi temin edilmesine müsaade edilmemektedir.

Mescidi Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu vurgulayan Şeyh  Musa Aydın, Müslümanların bir binanın tuğlaları gibi birbirleri ile kenetlenmeleri gerektiğini belirtti.

Şeyh  Musa Aydın’ın konuşmasının ardından şair Ehet Aymaz Esir Kudüs’üm isimli anlamlı ve konukları duygulandıran şiirini okudu.

Daha sonra El Mustafa Üniversitesi alimlerinden Şeyh Kadir Tezşah hocanın okuduğu  vahdet duası ile program sona erdi.

Programın bitiminde Başak Eğitim Kültür Spor ve Yardımlaşma Derneği yönetimi tarafından konuklara iftar yemeği ikram edildi.

135377vv

02 Temmuz 2016 - 13:09 'de eklendi ve 1642 kez görüntülendi.
Etiketler :
Galatasaray ve Başsavcılık’tan Dursun Özbek Açıklaması Galatasaray ve Başsavcılık’tan Dursun Özbek Açıklaması
Ispanak Yaprağından Kalp Dokusu Yaptılar Ispanak Yaprağından Kalp Dokusu Yaptılar
Diyarbakır’da Rüşvet Operasyonu Diyarbakır’da Rüşvet Operasyonu
Hakan Şükür’den Son Dakika Hamlesi Hakan Şükür’den Son Dakika Hamlesi
MHP’de Bir İstifa Daha MHP’de Bir İstifa Daha
Gümrük Kapılarında Oy Verme İşlemi Başladı Gümrük Kapılarında Oy Verme İşlemi Başladı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ