RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Avrupa Türk Şii Alimler Birliği’nden Mezhepcilik Fitnesine Tepki

Avrupa Türk Şii Alimler Birliği’nden Mezhepcilik Fitnesine Tepki
23.12.2016 © RAST HABER

Bismillahirrahmanirrahim

“Onlar Allah’ın mesajlarını iletir, O’ndan korkarlar ve O’ndan başka kimseden korkmazlar. Hesap gören olarak Allah yeter.” Ahzab/ 39

Ülkemizin zor zamanlar geçmekte olduğu bugünlerlerde; yurt içi ve yurt dışındaki vatan uğruna canlarını feda eden vatan evlatlarının şehid haberlerinin gelmesi annelerin yüreğini yakmaktadır.

İstikbar güçler bütün güçleriyle İslam alemine savaş açmış, terör, tefrika ve mezhepcilik fitnesiyle müslümanların birlik- beraberliğine, kardeşlik ve vahdetine kast etmiştir.

Fitne ateşinin en fazla Ortadoğu‘yu sardığı ve ülkemize de sıçradığı bu dönemde fitne ateşine benzin döken, mezhepcilik ateşini alevlendiren birkaç akademik cahil ülkemizin huzur ve istikrarına darbe vurmaktadırlar.

İstikbarın oyununa gelmiş akademik unvana sahip birkaç zavallı bu ünvanlarını kötüye kullanıp müslüman halkımızı yanlış yönlendirmekte ve İstikbarın ekmeğine yağ sürmektedirler.

Devletin resmi kanalından Şiilik/Alevilik aleyhinde istikbar güçlerin servis ettiği sözlerin söylenmesi ülkemizin Ehlibeyt dostu vatandaşlarını son derece rencide etmiştir.

Bu gibi fitne içeren programlar, farklı mezhep ve inançlara sahip müslümanların kardeşliğine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne zarar vermekte ve tefrika tohumları etmektedir.

Dini, politik çıkarlara alet eden bu akademik cahiller, Şiileri/Alevileri hedef göstererek hedeflerine ulaşamıyacaklardır.

TRT’de yayınlanan suç unsuru içeren bu program hakkında yetkililerin gerekenlerin yapılacağını ümid ediyoruz. Yargı makamlarını göreve davet ediyor, terörden daha tehlikeli olan mezhepcilik fitnesini yayan bu zatlar hakkında gereken işlemi yapacaklarını umuyoruz.

İlmi ve akademik olmayan tamamen politik çıkarlara yönelik bir programda inançlarımıza ve inançlarımızın dini otoritelerine saldırılmasına Ehlibeyt uleması, basiretli aydınlar, yazar ve aktivistler alsa izin vermeyecektir.

Değerli Peygamber varisi Ehlibeyt alimlerine bu haftaki Cuma hutbelerinde ekilen bu tefrika ve fitne tohumlarına gereken cevabı vermelerini rica ediyoruz.

Duyarlı Ehli sünnet kardeşlerimize de bu fitne tohumlarını yeşermesine izin vermemelerini, müslümanları kardeşliği ve ülkemizin bütünlüğünü korumak için gereken tepkiyi göstermelerini temenni ediyoruz.

Avrupa Türk Şii Alimler Birliği

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

 • haci bayazit ;

  Allah’ın selamı rahmeti,
  dünyanın emniyeti islam’ın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı hüseyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

  meshepcilik dinsizliğe açılan kapıdır; Ehl’i Beyt takipcileri meshepsizlere ‘sünnü din’ icad edenlere oyun sahası açıyor; onların peşlerine dakılıp cehenneme yuvarlanların birinci derecede sorumlusu şii/şia söylemini öne çıkartanlardır; Imam Hamenei abd sünnü’nü de, şiin’nin de düşmanı değil ‘müslümanın düşmanıdır’, dedi; yani abd şeytanın askeridir., esas şeytan için sünnü’de şii’de düşman değil diyor… islamın maneviayat ve Adalet yolu hiçbirşey ile boyanmaz boyanmamalı’ki münafıklar müslümanın iman ve itikat alanında yer bulamasın.

  22.12.2016 4:51 pm
 • Beyhan ;

  TÜRKİYE KAMUOYUNA VE YETKİLİLERİN DİKKATİNE!

  21/12/16 Tarihinde, biz halkın vergileriyle, emeğiyle, çalışmasıyla, vatandaş olma bilincimizle, ülkeye olan bağlılığımızla, ülkemizi canımızdan çok sevdiğimizle, Devletin TRT’si ve Program Yapımcısı Pelin Çift; Gündem Ötesi programıyla, bütün Ehli Beyt yarenlerini, dostlarını, sevenlerini rencide etmekle kalmayıp, resmen hedef göstermişlerdir.

  Bizler Türkiyeli Aleviler olarak, ülkemizin hangi tehlikelerle karşı karşıya olduğunun bilincindeyiz. Hiçbir vatandaşımızın, komşumuzun veya Sünni kardeşlerimize zarar verici, rencide edici, tehditkâr bir eylem ve davranış içinde olmadık, olmayacağız. Onları hep kardeşlerimiz, canlarımız olarak belledik, öyle de devam edecektir.

  Ancak, özellikle Suriye olaylarıyla başlayan mezhepçi söylem ve davranışlar, bu gün yerini fiili saldırılara, tehdit etmelere, aşağılamalara vararak, resmen bir iç çatışmanın fitilini yakmaya çalışan, ülkeyi sonu kestirilmeyecek olaylara sürüklemek isteyen zihniyet, Alevileri hedef durumuna getirmeye çalışmakta ve resmen savaş çığırtkanlığı yapmakta sakınca görmemektedirler.

  Siz saygıdeğer halkımız; Çok tehlikeli bir dönemeçteyiz. Ortadoğu’daki savaşın acımasızlığı, pervasızlığı, yıkımı ve yaşanan ölüm ve yurtsuzluğu hepimiz yıllarca gördük, duyduk ve okuduk. Savaşın kendisinin cinayet olduğunu hepimiz biliyoruz. O zaman, ülkemizde oynanmak istenen bu oyunlara, razı gelecek misiniz? Bu karanlık zihniyet sahiplerine, ölüm tacirlerine, kandan beslenen veya beslenmeye çalışan bu savaş tutkunu, savaş rantçılarına söyleyecek bir çift sözünüz yok mu? Bunlara karşı, siz Sünni kardeşlerimiz, Sünni kardeşlerimizin kurum veya kuruluşlarının tepkileri olmayacak mı? Olayı kınama da olsa, bir davranış içerisinde olmayacak mısınız?

  Siz kendisine Alevi-Caferi-Ehli Beytçi gören dernek, yayınevi, Vakıf, gazete vb. kurumlar, keyfiniz yerinde. Alevilerden geçinip gidiyorsunuz. Ama bir kınama zahmetinde bulunmayan zavallılar, siizi halkımıza şikâyet edeceğiz!

  Devletimizin sayın yetkili kurumları, sizler bu gidişata, bu ayrımcılığa, aşağılayıcı, rencide edici, vatandaşlarınızın bir bölümünü tehdit edici eylem ve davranışları yapanlara, uygulanacak bir yaptırımın olacağı inancındayız. Bu beklentimizin boşa gitmeyeceğiniz umuyoruz.

  Hiçbir oyuna gelmeyeceğiz.

  Ya Allah-Ya Muhammed- Ya Ali
  Türkiye Alevi İnisiyatifi

  22.12.2016 6:42 pm
 • asç ;

  Fitnecilerin Mezhebi
  Onurlu insan yalan söylemez, insanlar arasında fitne yapmaz fitne yapan ve başkasının inancına saygısızlık yapan kimse fitnecidir ve insanlık suçu işliyorlar insaniyetleri, dinleri, imanlari yoktur ki mezheplerinden söz edılsın. Fitnecilere mezhepçi denilmez fitnecilere ancak hayasız yüzlerine tükülür ve onlara lanet okunur.
  Fitne yatıyor uyandırana lanet olsun ister şii ister sünni maskeli olsun
  Rabbimiz fitnelerini başlarına getirsin ve yüzlerini kara çıkartsın ve dünya ve ahirette lanet etsin

  22.12.2016 8:28 pm
 • Beyhan ;

  Bu duyuruyu bari ana sayfada yayınlasanız, iyi olmaz mıydı?

  22.12.2016 8:37 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER