RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Avrupa Ülkeleri Teröristleri Destekliyor

Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştiren Belçika Parlamentosundan bir heyet, Avrupa ülkelerinin teröristleri desteklediğini vurguladı.

Avrupa Ülkeleri Teröristleri Destekliyor
03.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştiren Belçika Parlamentosundan bir heyet, Avrupa ülkelerinin Suriye savaşına katılmalarının yanlış olduğunu ve Suriye’nin meşru hükümetini desteklemeleri gerekirken, Suriye’yi yıkmak ve bir Vahhabi terörist bir devlet kurmak isteyen Vahhabi teröristleri desteklediğini açıkladı.

Suriye’ye giden Belçika heyetinin Başkanı Philip Doveynatr, Halep Belediye Başkanı Hasan Dayab ile gerçekleştirdiği görüşmede, kendisinin iki yıl önce Suriye’ye geldiğini ve teröristlerin kendilerini destekleyenlere karşı eylemde bulunacağı ve Avrupa ve Amerika ülkelerini hedef alacağı uyarısında bulunduğunu ve bunun şu an gerçekleştiğini söyledi.

Philip Doveynatr, Halep’te terörizme karşı sağlanan zaferin Avrupalı politikacıların gözlerini açmasını ve Suriye’de yaşanan gelişmeler konusundaki tutumlarını değiştirmesini umut ettiğini belirtti.

Belçika Heyeti Başkanı, Avrupa halkının özellikle ülkelerinde yaşanan terör eylemlerinden sonra terörizmin tehlikesini ve gerçeğini anladığını ifade etti.

Philip Doveynatr, kendisi ve heyeti tarafından Suriye’ye gerçekleştirilen bu ziyaretin Suriye’deki gerçek durum hakkında bilgi sahibi olmak ve batıda medyanın yaydığı yalan haberlerin aksine, Belçika ve Avrupa halkına Suriye’de yaşanan gelişmeleri doğru olarak yansıtmak amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Öte yandan Halep Belediye Başkanı, terörist grupların Suriye alt yapısını ve ülkedeki kamu alanlarını tahrip ettiğini belirtti.

Halep Belediye Başkanı Halep’te terörizme karşı elde edilen zaferlerin güç dengesini ve bölgesel ve uluslararası denklemleri değiştirdiğini vurguladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER