RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Avrupa Yemen Halkının Katledilmesi Karşısında Sessiz Kalmamalıdır

Avrupa Yemen Halkının Katledilmesi Karşısında Sessiz Kalmamalıdır
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- İran İslami Şura Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, Portekiz Dış Siyaset Komitesi Başkanı Sergio Sousa Pinto ile yaptığı görüşmede bölgedeki gelişmeler ve Halep’in kurtarılması ile ilgili şunları söyledi:

“Amerika ve müttefikleri bölgedeki hedeflerine ulaşmak için teröristleri silahlandırmaktan, eğitmekten ve desteklemekten kaçınmadılar. Suriye’de geçtiğimiz 5 yıl boyunca uygulanan siyaset sonucunda on binlerce kişi hayatını kaybetti ve milyonlarca kişi de evsiz kaldı. Ancak Halep’in kurtarılması onların siyasetinin başarısız olduğunun göstergesidir. 

Amerika ve müttefiklerinin bölgedeki Suriye, Irak ve Afganistan’a yönelik yanlış siyasetleri bitmek bilmiyor. Yemen  Amerika, Arabistan ve müttefiklerinin açgözlülüğünün kurbanı olmuş bir başka ülkedir.  Suudi Rejim iki yıldır Batının en gelişmiş silahları ve uçaklarıyla suçsuz sivil halkı katlediyor. Bizler Avrupa ülkeleri tarafından bu durumu yönelik herhangi bir şekilde itiraz edildiğini görmüyoruz. 

Halkın temsilciliği görevini yürüten Avrupa parlamentolarından beklenen, Yemen’de işlenen savaş suçu ve halkın katledilmesi karşısında sessiz kalmamalarıdır. “

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Avrupa Yemen Halkının Katledilmesi Karşısında Sessiz Kalmamalıdır

  ————–

  ORASI (YEMEN) , ANTİ EMPERYAL DİRENİŞ CEPHESİ’NİN, KATİLLERDEN KURTARMAYA ÇALIŞTIĞI VE İSRAİL’İN İŞİNE GELEN BİR HALEP DEĞİLDİR Kİ, NİÇİN ORADA DA AYNI (İNSANİ GÖRÜNÜMLÜ) YAYGARAYI KOPARSINLAR Kİ, NE ADINA BÖYLESİNE İNSANİ, NÖTR BİR TAVRI BEKLİYORSUNUZ Kİ ?!

  DÜŞMANDAN ÇİÇEK BEKLEMEK BEYHUDE BİR BEKLENTİDİR MAALESEF !!!…

  19.12.2016 3:13 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER