RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Azerbaycan: Ermenistan, Karabağ’da Ateşkesi 35 Kez İhlal Etti

Azerbaycan: Ermenistan, Karabağ’da Ateşkesi 35 Kez İhlal Etti
02.01.2017 © RAST HABER

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada son 24 saatte Ermenistan ordusunun Dağlık Karabağ bölgesindeki ateşkesi 35 kez ihlal ettiği belirtildi.

 Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da son 24 saatte ateşkesi 35 kez ihlal ettiği belirtildi. Açıklamada “Cephe hattının farklı noktalarında Ermeni güçleri ateşkesi ağır makineli tüfekler kullanarak ihlal etti” ifadeleri yer aldı. Hukuken Azerbaycan’ın parçası olan Dağlık Karabağ, fiilen Ermenistan’ın desteğindeki Ermeni ayrılıkçıların denetiminde.

Konuyla ilgili gerginliğin 2 Nisan’da yeniden yükselmesinin ardından 5 Nisan’da iki taraf arasında ateşkes ilan edildi, ancak taraflar ateşkesi çok kez ihlal etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Azerbaycan: Ermenistan, Karabağ’da Ateşkesi 35 Kez İhlal Etti

  ————-

  HAA.. SİYONİST İSRAİL DOSTU İÇİN ONURLU İRAN İSLAM DEVLETİ’Nİ HARİTADAN SİLECEĞİNİ, BUNA MUKTEDİR OLDUĞUNU İLERİ SÜREN SİYONİST AZERBAYCAN YÖNETİMİ, İRAN’I BIRAKSIN DA, MAÇASI YİYORSA KENDİSİNE KAN KUSTURAN VE KORKUSUZCA TOPRAKLARINI (NAMUSUNU) İŞGAL ALTINDA TUTAN ERMENİSTAN’I HARİTADAN SİLSİN DE, TÜM DÜNYA DA BU SİYONİST HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA İLERLEYEN BU PEYGAMBER İSLAMI (EHLİBEYT) DÜŞMANI OLAN BU ABBASİ AZERBAYCAN YÖNETİMİ’NİN NE DENLİ YÜREKLİ BİR ERKEK YÖNETİM OLDUĞUNU GÖRSÜN VE ŞAHİT OLSUN !!! …

  ÖYLE İRAN’IN , ZALİM İSRAİL’E VERMİŞ OLDUĞU O, ”İSRAİL’İ HARİTADAN SİLERİZ !” ŞEKLİNDEKİ MESAJIYLA DA İRAN’A GÖNDERME YAPMASIN BU KEKLİK CİNSİ YÖNETİM, AYIPTIR !!! …

  03.01.2017 4:52 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER