RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Azerbaycan ile İsrail Arasında İmzalanan Ortak İşbirliği Anlaşmaları

Azerbaycan ile İsrail Arasında İmzalanan Ortak İşbirliği Anlaşmaları
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu’nun Bakü’de gerçekleştirdiği görüşmede İsrail ile Azerbaycan’ın, birçok alanda işbirliği yapması kararı alındı.

İsrail ile Azerbaycan arasında tarım, standardizasyon ve metroloji işbirliği anlaşmaları, çifte vergilerin kaldırılması ve vergi kaçakçılığının önlenmesi sözleşmesi ile Azerbaycan-İsrail hükümetler arası ortak komisyonu oluşturulmasına karar verildiği de kaydedildi.

Bakü yönetimi ile Tel Aviv rejimi arasında ayrıca 5 milyar dolarlık silah anlaşması da imzalandı. Azerbaycan savunma sanayisiyle ırkçı İsrail rejiminin askeri teçhizat imalatı şirketi Rafail arasında demir kubbe füze sistemi ve askeri casusluk teçhizatı alımı anlaşmaları da imzalandı.  

Bakü hükümeti İsrail rejimiyle yaptığı askeri anlaşmanın ayrıntılarını açıklamaktan kaçınırken İsrail gazeteleri Haaretz ve  The Jerusalem Post gazeteleri soykırımcı terörist Netanyahu’nun Bakü ziyaretinin başarılı olduğunu ve askeri işbirliği anlaşması imzalandığını duyurdu.

The Jerusalem Post gazetesi, İsrail’in Rusya’dan sonra Azerbaycan’a en fazla silah satan rejim olduğunu, bu ziyaretteki amacın İran muhalifi bir ülkeyle ittifakını sürdürüp, silah satmak amacında olduğunu belirtti. İlham Aliyev hükümetiyse, ülkenin milli menfaatlerine aykırı olduğu için, ırkçı İsrail ile işbirliği anlaşmalarını kamuoyuna duyurmaktan kaçınıyor. Ancak Siyonist rejim uluslararası konumunu pekiştirmek ve itibar kazanmak amacıyla Azerbaycan gibi bir İslam ülkesiyle işbirliğini geliştirme kararı aldığını açıkça ifade ediyor.
İsrail rejimi, Bakü hükümetine gelişmiş casusluk ve istihbarat teçhizatları satmaya çalışıyor. Amacı Azerbaycan’ın istihbarat ve güvenlik teşkilatlarını ele geçirmek ve kullanmaktır.

Siyonist rejimin askeri teçhizat ve silahları Azerbaycan cumhuriyetine satması da bu ülkenin silahlı kuvvetlerinin işine yaramayacak ve milli güvenliklerini de koruyamayacaktır. Örneğin İsrail rejimi 2014 yılında Gazze halkına karşı başlattığı 50 günlük insanlık dışı savaşta, anti füze demir kubbe kalkanı, İslami direniş hareketlerinin füze saldırılarıyla delik deşik oldu ve etkisiz hale getirildi.

İslam ümmeti ve özellikle Filistin halkının azılı düşmanı Siyonist İsrail rejiminin Azerbaycan’ın Müslüman halkının milli güvenliği ve menfaatlerine hizmet yapması mümkün değildir.

İsrail terör rejimiyle Azerbaycan Cumhuriyeti 26 Şubat 2012 tarihinde de askeri ve savunma alanında işbirliği anlaşması imzalamışlardı. Söz konusu anlaşma çerçevesinde Siyonist rejim Azerbaycan ordusuna, 1 milyar 600 milyon dolar tutarında insansız hava aracı, uçaksavar ve füze savunma sistemi satacaktı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Azerbaycan ile İsrail Arasında İmzalanan Ortak İşbirliği Anlaşmaları

  —————–

  ALİYEV İLHAM ALAN BİRİSİ GİBİ DURMAKTADIR VE TIPKI GEÇMİŞ TARİHTEKİ YIKILAN EHLİBEYT KARŞITI OLAN ABBASİLER’İN SON HAZİN, İHANETLİ DURUMUNU, YIKILMAKTA OLAN ŞIMARIK BİR İMPARATORLUĞU HATIRLATMAKTADIR, YANSITMAKTADIR !!!…

  ALLAH’IN BÜYÜK GAZABINA UĞRAYANLARDAN OLACAK VE ONU İSRAEL’DE SANIRIM KURTARAMAYACAK !!!…

  19.12.2016 2:45 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER