RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Azerbaycan İslam Hareketi Mensubundan Kan Donduran İşkence Açıklaması

Azerbaycan İslam Hareketi Mensubundan Kan Donduran İşkence Açıklaması
13.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Bakü Ağır Ceza Mahkemesi’nde Nardaran olaylarında suçu olduğu iddiasıyla tutuklanan Azerbaycan İslam Hareketi mensubu 12 kişinin duruşması görüldü.

Mahkemede iki kişi ifade verdi. İfade verenlerden bir olan İsa İbrahimov’un anlattıkları mahkemedekileri ağlattı.

İsa İbrahimov’un ifadesi şu şekilde:

“25 Kasım’da Necef kentinde rüyamda bu mahkemeyi görmüştüm. Hatta sonunda kaç yıl ceza olacağını da biliyorum. Bir kişi var ki, ben ona “dayı” diyorum. Rüyamda görmüştüm ki, bu kişi hakimin yanındadır. Mahkemeye geldiğinde anladım ki, hakemlerden birinin adı Samir Aliyev’dir. Benim “dayı” dediğim kişinin adı da Samir Aliyev’dir.

Allah şahittir ki bütün söyledikleri doğru. Rüyamda evime 75 polisin girdiğini gördüm. Benim evimde arama yapmak adına gelen polislerin sayıda 75’ti. Lenkeran’ın eski Emniyet Müdürü Muhibbeti de rüyamda görmüştüm. O da hapis için gelmişti. Ona beddua edip dedim ki; “Allah seni evladından ayırsın”. Bir süre sonra onu işten çıkardılar, o gün de oğlu kaza geçirip öldü. Ben olaylardan 20 gün sonra ülkeye döndüm.

Rüyanın ardından anladım ki zindana atılacağım. Sınırda bana dediler ki, İran’a git. Nardaran olayları sebebiyle beni tutuklamak istediklerini anladım. Fakat ben Azerbaycan’a döndüm.

Oradan beni alıp  Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürdüler. Benim evim Bakü-Astara yolunun üzerindedir. Neden beni önce Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüp sonra eve geri dönüp evde arama yapıyorlar? Aramadan sonra diyorlar “Evde silah var, evinde silah olduğuna dair dilekçe yaz.”

Ben vahhabi teröristlere karşı yürütülen Mollaçıyev operasyonuna katıldım. Baş Savcılığın idari binasını savunma operasyonuna  katıldım. İçişleri Bakanlığı binasında görev yaptım. İçişleri Bakanı Ramil Usubov benim yanımdan gelip geçiyordu. Bu arada üzerimde silah vardı. Ben terörist olsaydım, o zaman bir şeyler yapardım. Ben rüyamda görmüştüm ki, sizin de tanıdığınız ve sık sık adını verdiğiniz bir kişi kimse bana diyor ki, evindeki kitapları çıkar.

Bu kişinin adını önümüzdeki mahkemede derim. Bizim evde 600 adet dini kitap  var. Ben de akrabalarımı aradım ve bu kitapları evden götürdüler. Yani ben o kadar aptal davrandım ki kitapları evden çıkardım. Ancak el bombasını  aile bireylerinin yattığı minderin altında sakladım. Böyle birşey olabilir mi?

 Öyle bir şey olsaydı telefonla aradığımda akrabalarımı söylerdim, onu da saklayın. Hapiste bulunduğum zaman içerisinde 400 kez cumhurbaşkanına mektup yazdım. Bana dediler ki, Bakü Soruşturma Hapishanesi’nde cumhurbaşkanına mektup gitmiyor, çöpe atıyoruz. Anlamıyorum, mektubu çöpe mi yazıyorum yoksa İlham Aliyev’e mi ?

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi  beni Kerim Alimerdanov’un odasına götürdü. Beni görünce çekmeceden başı püsküllü bir çubuk çıkardı. Onu görünce Muaviye’yi hatırladım. Bana dedi: “Karşımda diz çök!” Ben de dedim ki, Allah’tan başkasının önünde diz çökmem. Başıma o kadar vurdular ki, başım parçalandı. Nitekim 27 yaşında olmama rağmen şimdi asa ile geziyorum. Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde geceleri olanları anlatsam, beni deli kabul edersiniz. Nitekim, Peygamber evladına zulmediyorlardı, bize de öyle zulmettiler. Ben de kıyamette bunları anlatacağım. Beni o kadar dövüyorlardı ki, uyumaya halim olmuyordu.

Yerde zeminde yatıyordum. Bir gece rüyamda Hz Ebulfazl Abbas’ı gördüm. Vücudundan kan akıyordu. Dedim bu kan niçin akıyor? Dedi: “Size yapılan zulümler”.

Bana Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde dediler ki, ifadeyi imzala. Ben imtina edince el kolumu bağlayıp, pencereyi açtılar. Dediler, “Seni atacağız”. Her biri bir taraftan tutup sarkıttılar, sonra pencereye çarptılar. 422 gündür hapisteyim  ve her gün gözyaşı döküyorum. Bu zulmü yapanlara hakkımı helal etmiyorum.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Haydari ;

    Bismillah
    Azerbeycan da birileri İmam Hüseyni hareketi bastırmak için zulm ederken Türkiye’de de nedense paralel şekilde kimi zaman İmam Hiseyin(a. s) sesi, Kerbela aşkı, nefesi, teri, gözyaşını aktaran anlatan İslami, Ehlibeyti kanallar kapatılmıştır. Bütün bunlar Türkçülük adına ya da birtakım İran düşmanlığıyla yapılıyorsa büyük utanç ayıptır. Suriye’de Esad zulmü var diyenler halkının %80 den fazlası rejim karşıtı, Al-i halife yönetimi baskısı zulmüne direnirken sokaklarda öldürülen halkın katillerinden madalyalar alıyor ve yine saltanat süren Suudi Selmanla kucaklaşıyor. Milletin kan ve ter dökerek kurtardığı topraklarda her aracı kendi parasallıklarına araç yapmış ve kendilerini Atatürk ve kurtuluş milletinin kurduğu cumhuriyet rejimini yok etmeye saltanat kurmaya Suud, Bahreyn gibi zorba zalim olmaya yelken açmışların ölümlü dünya için gayretleri boşunadır ve elbette Türkiye halkı iç ve dış esareti, vatan bağımsızlığını teslim etmeyecek geçmişe sahiptir.
    Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve accil ferecehum!

    13.02.2017 10:41 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER