RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Azerbaycan Rejimi İslam Hareketi Mensuplarını Kaçırıp İşkence Ediyor

Azerbaycan Rejimi İslam Hareketi Mensuplarını Kaçırıp İşkence Ediyor
30.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Azerbaycan İslam Hareketi mensuplarından Avukat Ahsan Nurizade’den bir haftadır haber alınamıyor. Ahsan Nurizade’nin  20 yıl hapis cezasına mahkum edilen Azerbaycan İslam Hareketi Lideri Tale Bağırov’a sosyal medya üzerinden verdiği destekten ötürü Aliyev rejimine bağlı polis güçleri tarafından kaçırıldığı düşünülüyor.

Ahsan Nurizade’nin annesi Zeynep Nurizade Emniyet Müdürlüğü’ne ve Kırmızı Haç Teşkilatı’na oğlunun kaybolmasına ilişkin ihbarda bulundu.

Öte yandan Ahsan Nurizade’nin Avukatı Yalçın İmanov da İçişleri Bakanı Ramil Usubov’a Ahsan Nurizade’nin bulunması için gerekli başvurularda bulundu.

Ahsan Nurizade Tale Bağırov’un duruşmasına katılmış ve sosyal medya üzerinden de Tale Bağırov’a destek vermiştir. Ahsan Nurizade’nin 27 Ocak’ta kayıplara karıştığı resmi olarak belgelenmiştir.

Sosyal medya takipçileri Ahsan Nurizade’nin polis tarafından kaçırıldığına inanmaktadır. Ahsan Nurizade’nin tutuklanması ile ilgili açıklanmanın geciktirilmesinin nedeni ise henüz belli değil. Ancak sosyal medyada Ahsan Nurizade’nin rejim güçleri tarafından ağır işkencelere maruz bırakılması sebebiyle komada olduğu iddiası hızla yayılmakta.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Arzu cetinkaya ;

    Peki biz Avrupa’daki demokratik hakkımızı kullanarak bu Mazlumun hakkını savunmak için miting düzenlemeyi düşünüyor muyuz ?

    07.02.2017 1:34 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER