RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Halkı Al-i Halife Rejimini Niçin İstemiyor?

Bahreyn Halkı Al-i Halife Rejimini Niçin İstemiyor?
14.02.2017 © RAST HABER

Suudi  rejimin desteği altındaki Bahreyn rejiminin 3 masum genci katletmesinin ardından binlerce Bahreynli gıyabı cenaze töreni düzenleyip, Al-i Halife rejimini lanetledi.

Al-i Halife rejimi Rıza Elgasre, Mahmud Yahya ve Mustafa Yusuf adlı 3 Müslüman genci şehit edip, onların pak cenazelerini de ailelerine teslim etmedi.

Bahreynli İslam alimleri de bir bildiri yayımlayarak üç gencin cenazesinin ailelerine teslim edilmemesini ve gizlice defnedilmelerini sert bir diller kınadılar.

Üç Bahreynli genç dikta rejime muhalefetten dolayı hapise mahkûm edilmişlerdi. Ancak hapisten kaçıp tekneyle Bahreyn’den çıkmak isterken Bahreyn sahil güvenlik güçlerince şehit edildiler. Bahreyn krallık rejimi muhaliflere karşı sert bir tutum izlemekte olup muhaliflere işkence uygulamakta ve idam etmektedir.

Bahreyn’in Müslüman halkı 14 Şubat 2011 tarihinde ülkede demokrasinin kurulması, serbest seçimlerin yapılması, monarşi rejimi yerine demokratik cumhuriyetin kurulması ve İslami değerlere bağlı bir hükümetin kurulması amacıyla dikta Al-iHalife rejimine karşı sivil ve barışçı bir kıyam başlattı.

Bahreyn rejimiyle Suudi rejim ve Birleşik Arap Emirlikleri güvenlik ve askeri güçlerini yardıma çağırarak katliamlar yaptı. Muhalefeti bastırmaya çalıştı. Binlerce öğrenci ve öğretim üyesini, öğretmenleri, liseli öğrencileri tutukladı ve eğitimlerine son verdi. Yüzlerce doktor ve hemşireyi de yaralıları tedavi etme suçundan tutuklayıp işkence etti ve işlerine son verdi.

Bahreyn rejimi çoğunluğu Şii olan Müslümanların camilerini de tahrip etti. Al-i Halife rejimi, siyasi aktivistlere suikastlar düzenleyip katletmekte ve devlet terörü estirmektedir. Bahreyn halkı gerçek bağımsızlıklarını kazanmak için Amerika ve İngiltere üslerinin kapatılmasını, Suudi rejim askerlerinin bu ülkeden geri çekilmelerini istiyor.

Bahreynrejimi, binlerce Müslüman kadın ve erkeği rejim muhalifi olduklarından dolayı hapsetmiştir. Bahreynli muhalefet guruplarıyla insan hakları örgütlerinin bildirdiğine göre, Bahreyn hanedan rejimi, on bini aşkın Bahreynliyi tutuklamıştır. Bunların 150’si ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Siyasi tutuklular arasında 150 çocuk da bulunuyor.

200 aşkın siyasi tutuklu da işkencelerden dolayı sakat bırakılmışlardır. Bahreyn rejimi ayakta kalabilmek için halkı insanlık dışı yöntemlerle bastırmaya çalışmaktadır. Ancak Bahreyn halkının bu şanlı ve özgürlükçü kıyamı durdurulamamıştır. Bahreyn halkı, eşitlik, demokrasi ve özgürlükle bağımsızlık mücadelesini 2017 yılında zirveye ulaştırmaya kararlıdırlar. Bütün baskıcı ve katliamcı girişimlere rağmen Bahreyn halkı özgürlüğüne kavuşacak ve krallık rejimi yerine demokratik cumhuriyet düzenini kuracaktır.   

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Bahreyn’in Müslüman halkı 14 Şubat 2011 tarihinde ülkede demokrasinin kurulması, serbest seçimlerin yapılması, monarşi rejimi yerine demokratik cumhuriyetin kurulması ve İslami değerlere bağlı bir hükümetin kurulması amacıyla dikta Al-iHalife rejimine karşı sivil ve barışçı bir kıyam başlattı.

  —————-

  GERÇEKTEN NEREDELER O DEMOKRATİK SEÇİM SİSTEMİNİN BULUNDUĞU SURİYE’YE TEKRARDAN BİR DEMOKRASİ İSTEYEN VE GETİRMEYE ÇALIŞAN (!) O YERYÜZÜNÜN SAHTE DEMOKRASİ NAMUSSUZLARI, DEMOKRASİ HAVARİLERİ BAHREYN VE ARABİSTAN KONUSUNDA NEREDELER ŞİMDİ NEDEN SESLERİ ÇIKMIYOR BU DÜNYANIN SAHTEKAT DEMOKRATLARI OLAN ALÇAK VE NAMUSSUZLARININ NEDEN BAHREYN VE ARABİSTAN’DA SESLERİ ÇIKMIYOR ACABA ?!…

  iŞLERİNE GELEN YERLER İÇİN Mİ KULLANIYORLAR BU SAHTE DEMOKRASİ SİLAHINI YALNIZCA ?!…

  YAHU GERÇEKTEN HAKSIZ KONUŞUYOR VE NAHAK YERE BİRİLERİNE KÖTÜ SÖZLER SARFEDİYORSAK ŞAYET, ALLAH BİZİM DE BELAMIZI VERSİN İNŞAALLAH, DAHA NE DİYELİM Kİ ?!…

  14.02.2017 1:39 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Bahreyn rejimi çoğunluğu Şii olan Müslümanların camilerini de tahrip etti.

  ————–

  TÜRKİYE’DE ALEVİLERİ CAMİYE GİTMEMEKLE SUÇLAYAN NAMUSSUZLAR NEREDEDİRLER ACABA ?!

  BAHREYN’DEKİ ALEVİLER CAMİYE GİDİYORLAR DA NE OLUYOR Kİ ?! BAŞ TACI MI EDİLİYORLAR SANKİ ?!…

  14.02.2017 1:44 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER