RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Halkı Canları Pahasına Şeyh İsa Kasım’ı Savunmalıdır

Bahreyn Halkı Canları Pahasına Şeyh İsa Kasım’ı Savunmalıdır
31.01.2017 © RAST HABER

Büyük taklit mercilerinden Ayetullah Kazım Hairi, aralarında Şeyh İsa Kasım’ın temsilcisi Şeyh Abdullah Dakkak’ın da bulunduğu bir heyeti Kum kentindeki ofisinde kabul etti. Samimi bir havada gerçekleşen görüşmede Ayetullah Hairi, Bahreyn halkının Şeyh İsa Kasım’ı tüm olanakları kullanmak suretiyle canları pahasına savunmaları gerektiğini söyledi.

Ayetullah Kazım Hiri şöyle konuştu: Bugün Bahreyn halkının birinci görevi bu ülkede İslami değerleri ve fedâkar rehberlerini savunmaktır. Müminler İslam’ı ve onun kutsal değerlerini savunmak için, Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ı savunmak için ellerinden gelen tüm çabayı sergilemelidirler. Bu seçkin âlimi Al-i Halife yönetiminin kirli planlarının tehlikesinden korumak için mantıklı yöntemlerle gerekli tüm gayreti göstermelidirler. Bu hususta görevini yaparken zahmetlere katlananların mükâfatı Allah katındadır. Hiç kuşkusuz Allah bağışlayan ve esirgeyendir.

Hatırlanacağı üzere geçen yılın Haziran ayı içinde Al-i Halife yönetimi birtakım saçma gerekçelerle Şeyh İsa Kasım’ı vatandaşlıktan çıkarmıştı.

Bahreyn halkı bu karara tepki göstermiş ve o günden beri Şeyh İsa Kasım’ın evinin etrafında oturma eylemi düzenlemektedir.

shafaqna

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER