RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Halkı Şeyh İsa Kasım’ı Desteklemekten Vazgeçmeyecek

Bahreyn Halkı Şeyh İsa Kasım’ı Desteklemekten Vazgeçmeyecek
15.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Bahreyn halkı 14 Şubat 2011’den bu yana barışçıl prostesto gösterileri düzenleyerek özgürlük, adaletin sağlanması, ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve seçilmiş kişilerin yönetime gelmesini istemekte. 

Bahreyn rejimi Arabistan gibi bazı Arap ülkelerinin de desteğiyle Bahreyn’deki halk hareketini bastırmaya çalışmış ve siyasi aktivistlere yönelik iftiralar atarak ve tuzak kurarak onları hapishalerde uzun süre tutmuş veya vatandaşlıklarını iptal etmiştir. 
Al-i Halife rejiminin halka karşı uyguladığı baskıcı siyaset sonucu onlarca kişi ölmüş ve binlerce kişi yaralanmış veya tutuklanmıştır. 
Şuan Lübnan’da bulunan insan hakları aktivisti ve Bahreyn El-Vifak Hareketi eski üyesi İbrahim El-Hemdehun Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda Bahreyn’de 6 yıldır süren inkılap hareketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Al-i Halife rejiminin son zamanlarda uyguladığı baskılar Bahreyn’deki inkılap ateşini söndürmede başarısız olduğunu göstermektedir
El-Hemdehun şu açıklamalarda bulundu: “Bahreyn’deki olayları inceleyenler şuna şahit olmaktadır; Bahreyn halkının inkılap hareketi için seçtiği strateji ve yaptıkları gösteriler her zaman barışçıldı. Bu hareket 6 yıl devam etti. Öte yandan Bahreyn rejiminin son zamanlarda artan baskısı Halife Hanedanı’nın inkılap ateşini söndürmedeki başarısızlığını göstermektedir. Bu rejim bölgesel ve uluslararası desteğe sahiptir ancak halk buna rağmen direnmeyi başardı. Şuan bölgede meydana gelen olaylar Bahreyn inkılabını etkileyebilecek bir parametre olabilir ancak anlaşılan o ki bu olaylar bir açıdan olumlu sonuçlanabilir. Bölgedeki olaylar üzerinde inceleme yapan herkes Bahreyn inkılabı için ufukta ümit ışığı olduğu sonuca ulaşacaktır ve Bahreyn’in bölgede yaşanan olaylardan ayrı bir durum olduğu söylenemez. Bölgede şuan yaşanan olaylar diktatörlerin devrilmesidir. 
Amerika ve İngiltere Al-i Halife rejiminin  cinayetleri karşısında sadece susmakla kalmayıp buna destek verdi
Bahreynli bu aktivist Birleşmiş Milletler ile insan haklarını savunduklarını iddia eden İngiltere ve Amerika’nın Al-i Halife rejimi tarafından işlenen cinayetler karşısındaki suskunluklarıyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: Ben şuna inanıyorum ki, Amerika ve İngiltere Halife Hanedanı’nın cinayetleri karşısında sadece sesiz kalmakla kalmadı hatta bu işte ona yardım etti.Bu iki ülke siyasi açıdan Halife Hanedanı Rejimini desteklemekte ve ona yasak silahları sağlamaktalar. Bu nedenle biz Al-i Halife rejiminin Amerika ve İngiltere tarafından kuruluduğuna inanıyoruz.
Washington ve Londra,  Arabistan ve BAE gibi diğer ülkelerle birlikte Halife Hanedanı rejiminin yanında yer alarak Bahreyn halkını kanını dökmektedirler. Biz bu ülkelerin Halife Hanedanı’nın baskılarına verdikleri desteği kınadık ve bu ülkelerin Halife Hanedanı’nın cinayetlerine sadece susmakla kalmayıp ona destek verdiğine inanıyoruz. Bahreyn insan hakları komisyonunun Halife Hanedanı Rejiminin uygulamalarını kınadığına şahit olduk ancak bu rejim İngiltere ve Amerika’nın desteğiyle halka baskı uygulamaya devam ediyor. 
Bahreyn halkı Ayetullah İsa Kasım’ın değerinin farkındadır ve onu desteklemekten vazgeçmeyecektir
Bahreyn El-Vifak Hareketi eski üyesi halkın Şeyh İsa Kasım’ın evinin önünde toplanmasına işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk olarak bu eylemler halkın tamamının Ayetullah İsa Kasım’ın çevresinde toplanma konusunda anlaştığını göstermektedir. Bu durum Bahreyn’de birkez daha olmayacaktır. Bahreyn halkı onun değerinin farkındadır ve hiçbir zaman onu desteklemekten vazgeçmeyecektir. Bu yolda yaralanlar ve şehit olanlar da halkın Şeyh İsa Kasım’dan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğinin göstergesidir.” 
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • asç ;

  Tebrik Edıyoruz Kardeşlerimizin Onurlu Mucadelesi
  Kalbimiz onlarla fikrimiz onlarla tennilerimiz ve dularımız onlarla Onlar akrabalarimiz, onlar yakınlarımız, onlar biziz biz onlarız aramızda fark yok onları üzen bizi üzmüş onlara eziyet eden bize eziyet etmiştir.
  Ondan başka ilah olmayan yüce Rabbimiz bize ve Rabbimize düşman zalim azgınlara karşı onlara ardım etsın ve yakın bir zafer versın Muhammed ve al-i muhammed hurmetine
  Allahumme selli ala muhammed ve ala ali muhammed ve accililferec

  15.02.2017 2:06 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER