RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Mahkemesinden Muhaliflere Yönelik İdam Kararı

Bahreyn Mahkemesinden Muhaliflere Yönelik İdam Kararı
10.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Bahreyn temyiz mahkemesi Manama yakınlarında yaşanan bombalı saldırı ile ilişkileri bulunduğu suçlamasıyla üç Bahreynlinin idam hükmünü onayladı.
 
Bahreyn temyiz mahkemesi bazı polislerin ölüme neden olan bombalı saldırıyla ilişkileri bulunduğu suçlamasıyla üç Bahreynlinin idam hükmünü onayladı.
 
Bu bombalı saldırıda aralarında Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir polis memurunun da bulunduğu çok sayıda polis ölmüştü.
 
Mahkeme aynı zamanda bu davanın yedi sanığını da müebbet hapis cezasına çarptırdı.
 
Öte yandan Al-Alam kanalı Bahreynli alimlerin idam hakkında çıkarılan bu hükmün iptalini ve halkın haklarını kazanması için ülkede yasal ve yürütme organlarında reformlar gerçekleştirilmesini talep ettiklerini açıkladı.
 
Bahreyn 14 Şubat 2011 yılından itibaren halkın Al-i Halife rejimine karşı ayaklanmasına şahit olmaktadır.
 
Bahreynli muhalifler barışçıl protestolar düzenleyerek, özgürlük, adaletin sağlanması, ayrımcılığın ortadan kalkması ve seçilmiş bir hükümetin bu ülkenin başına geçmesini istiyorlar.
 
Bahreyn rejimi ile Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi bu rejimin işbirlikçisi bazı Arap ülkeleri halk ayaklanmalarını bastırmaya başlamış ve asılsız iddialarla, siyasi aktivistleri uzun süreli hapis cezasına çarptırarak bu kişileri vatandaşlık haklarından mahrum bırakmıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER