RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Özgürlüğe Kavuşana Dek Mücadeleyi Sürdüreceğiz

Bahreyn Özgürlüğe Kavuşana Dek Mücadeleyi Sürdüreceğiz
28.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Bahreyn Ulusal İslami El-Vefak Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman, ülkenin demokrasi ve özgürlüğe kavuşacağı güne dek barışçıl mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti

Mehr Haber Ajansı’nın haberine göre tutuklanarak hapse atılmasının ikinci yıl yılında telefon bağlantısı aracılığıyla Bahreyn halkına mesaj gönderen Bahreyn Ulusal İslami El-Vefak Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman, Bahreyn halkının mücadele ve direnişinin sonunda zafere ulaşacağından emin olduğunu ifade etti.

Şeyh Ali Salman ayrıca bugüne kadar ülkede özgürlük, demokrasi, saygı, insan hakları ve siyasi çözüm gibi hususlarda halkın taleplerine destek veren tüm kesim ve gruplara da teşekkür etti.

Bahreyn Ulusal İslami El-Vefak Hareketi, Bahreyn’in en büyük siyasal hareketidir. Hareketin genel sekreteri iki yıl önce yönetime karşı muhalefette bulunmak suçundan tutuklanarak hapse atılmıştı.

Şeyh Ali Salman 2015 yılında çıkarıldığı göstermelik bir mahkeme tarafından 4 yıla mahkum edilmiş, ancak yönetim bunu az bularak Yargıtay vasıtasıyla davayı bozarak mahkumiyet kararını 9 yıla çıkarmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER