RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Rejimi Her Geçen Gün Çöküyor

Bahreyn’in seçkin alimlerinden Şeyh İsa Kasım’ın İran temsilcisi Şeyh Abdullah ed’Dakkak, Bahreyn rejiminin halka yönelik zulmünün bu rejimin her geçen gün çöküşünü daha da hızlandırdığını söyledi.

Bahreyn Rejimi Her Geçen Gün Çöküyor
14.02.2017 © RAST HABER

Ed’Dakkak, dün Tahran’ın güneyinde yer alan Kum kentinde, Bahreyn’de 14 şubat inkılabının yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada, Bahreyn halkının Allah’a tevekkül ederek verdiği şehitler ve  Şeyh İsa Kasım gibi alimlerin verdikleri mücadele sayesinde Allah’ın izniyle kesinlikle zafere kavuşacağını söyledi.

Bahreynli şahsiyet, Bahreyn rejimi yetkililerinin, Allah’ın kitabı ile Peygamberin sünnetine aykırı bir şekilde halka yönelik uyguladığı zulümden dolayı, bu dünyada da  ahirette de yaptıklarının hesabını vereceklerini  söyledi.

Şeyh İsa Kasım’ın İran temsilcisi, Bahreyn Alı Halife rejimi yetkililerinin Irak ve Libya’da diktatör Saddam ve Kaddafi’nin yaşadıkları sonla ilgili ibret almalarını isterken, ”çünkü hiç bir iktidar zulümle iktidarını sürdüremez’ dedi.

Bahreyn halkı 14 şubat 2011 yılında özgürlük talebinde, ayrımcılığa son verilmesini,  seçimlerin yapılması gibi sıradan talepler için barışçı gösteriler düzenlemiş ve Bahreyn rejimi o günden bu yana yapılan barışçı gösterileri ezici bir şekilde bastırmıştır.

parstoday

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER