RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bahreyn Rejimi ‘‘Şiileri’’ Beton Duvarlarla Ablukaya Aldı / FOTO

Bahreyn rejim güçleri Şiilere uyguladıkları baskı ve zulüm projesinde son olarak başkent ‘‘Mename’’ yakınlarında ki ‘‘Ed-Deraz’’ bölgesinin giriş ve çıkışlarını kapattı.

Ed-Deraz bölgesinde giriş ve çıkışların kapatılması, bölgede yaşayan binlerce Bahreynli Şii’nin, sağlık merkezi ve hastanelerden mahrum bırakılması manasına geliyor.

Kentin giriş ve çıkışlarının kapatılmasıyla, bölgede yaşayan Bahreynli Şiilerin çocukları da okula gitmede, büyük sorunlarla karşılaşacak gibi görünüyor.

Ed-Deraz halkı, Bahreyn rejiminin kenti abluka altına almasını, Siyonist rejimin Gazze’yi abluka altına almasına benzeterek, her iki rejim arasında ki benzerliğe dikkat çektiler.

Bahreynli devrimci Şiiler, Ed-Deraz ahalisinden Bahreyn rejiminin uygulamış olduğu baskı ve zulmü sosyal medyada paylaşarak, dikta rejimin gerçek yüzünü tüm dünyaya göstermelerini istedi.

Bahreynli devrimci Şiiler, yayımladıkları bildiride; son olarak Siyonistlerin Bahreyn’de dans ederek oynamalarını, Bahreyn rejimi ve Siyonist rejim arasında yıllardır süregelen dostluğun en bariz örneği olduğunu dile getirdiler.

Ed-Deraz bölgesi, Bahreynli Şiilerin Lideri ‘‘Ayetullah Şeyh İsa Kasım’’ın da yaşadığı bir Şii kent, Bahreyn rejim güçleri, 200 güne yakındır sürmekte olan abluka kapsamında, kentin içme suyunu da kesmiş bulunmakta.

abna

04 Ocak 2017 - 8:25 'de eklendi ve 253 kez görüntülendi.
Etiketler :
ABD’li Senatör McCain, Türkiye’de ABD’li Senatör McCain, Türkiye’de
Doğalgaz Patlaması: 7 Yaralı Doğalgaz Patlaması: 7 Yaralı
ABD İstihbaratı Büyükelçimizi Dinledi ABD İstihbaratı Büyükelçimizi Dinledi
Dünyada 6 Yıl Sonra Bir İlk Dünyada 6 Yıl Sonra Bir İlk
İran: Sabrımızın Sınırı Var İran: Sabrımızın Sınırı Var
NFL Oyuncusu Bennett: Kendimi İsrail’e Kullandırmayacağım NFL Oyuncusu Bennett: Kendimi İsrail’e Kullandırmayacağım
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ