RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Barzani’den İtiraf : Zor Durumdayız

Barzani’den İtiraf : Zor Durumdayız
02.01.2017 © RAST HABER

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, yeni yıl vesilesiyle yayımladığı kutlama mesajında, Kürdistan halkı ve tüm dünyanın yeni yılını kutlayıp gündeme ve geleceğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

”2016 yılında Irak hükümetinin Kürdistan Bölgesi’nin bütçesini kesmesi, petrolün değer kaybetmesi, yüz binlerce göçmene ev sahipliği yapmamız ve savaş için yapılan harcamalar nedeniyle halkımızın omuzlarına ağır bir yük yüklenmiş ve halkımız büyük sıkıntılar yaşamıştır.” ifadesini kullanan Mesut Barzani mesajında şunlara yer verdi:

“Ancak Kürdistanlılar, tarihte eşine az rastlanan bir mücadele sergiledi ve Peşmerge’ye desteğini esirgemeyerek, en büyük zaferlerini kazanmasını sağladı. Burada Kürdistan halkına, sabır ve metanetinden dolayı en yürekten teşekkürlerimi borç biliyorum. Kürdistan, güçlü ve çalışkan bir halka ve bütün kaynaklarını en iyi derecede yönetebilecek kabiliyete sahiptir. Dolayısıyla halkın bu istenmeyen günleri geride bırakacağına ve kendisini mutlu bir geleceğin beklediğine inanıyorum.”

Barzani mesajının bir başka bölümünde ise şu ifadelere yer vermiştir: “Kürdistan’daki siyasi sorunların bir an önce çözülmesi için 20 Kasım’da kamuoyuyla bir mesaj paylaştım. Siyasi partilerden sorunların çözümüne ilişkin yol haritasını belirlemek için çaba göstermelerini talep ettim. Mesajımdan sonra çok sayıda toplantıyla partiler bir araya geldi. Şimdi ise toplantılardan elde edilen sonucu beklemekteyiz. Temenni ederim ki uygun bir çözüm yolu üretilir. Çünkü Kürdistan’daki vaziyet artık bu şekilde kalmamalı. Bölge, sürekli bir değişimden geçiyor ve şu an Kürdistan halkının birliğe her zamandan daha fazla ihtiyacı var. ’2017 yılının, sorun ve krizlerin son bulduğu, bölgemizde huzur ve istikrarın tesis edildiği, terör, inkar ve radikalim zihniyetinin ortadan kalktığı ve bütün insanlığa huzur ve mutluluk geldiği bir yıl olmasını temenni ediyorum.” 

Irak Kürdistan bölgesi 19 Ağustos 2015 tarihinde Barzaninin görev süresinin dolması ama bu makamda kalmada ısrar etmesi ardından siyasi bir krize sürüklenmiş ve hatta bu kriz yer yer silahlı çatışmaya dönüşmüştür.

Goran partisi geçtiğimiz Cuma günü Barzani’ye çağrıda bulunarak iktidardan el çekmesini istemişti.

parstoday

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Barzani’den İtiraf : Zor Durumdayız

  ———–

  Allah, daha bin beter etsin inşaallah, ne diyelim !!!…

  Sırtını ABD namussuzlarına sırtını dayayıp da bulundukları ülkelerin üniter yapılarına, birlik ve beraberliğe ihanet edip, gayri meşru bir hırsızlıkla ülkenin toprağını ve petrolünü çalıp satanlar, elbette bu namussuzluklarının gün geldiğinde hesaplarını vereceklerini de bilmeleri gerekiyordu sanırım ?!

  ‘Keser döner, sap döner …” diye başlayıp devam eden bu özlü sözün varlığından haberi olmaması düşünülemez sanıyorum ?! Türkiye başbakanı, oraya vardığında, ”Akıllı olun ve Irak merkezi yönetiminden çaldığınız her şeyi iade edin kardeşim, yoksa vallahi sizi RUS, TÜRK, İRAN, IRAK ve SURİYE ortak sinerjik bölge ezici gücünün elinden vallahi o çok güvendiğiniz ABD,AB ve İSRAİL’iniz de kurtaramaz ona göre !!!…” şeklinde uyarılarda bulunmalıdır diye düşünüyorum acizane !…
  Malcolm-xx, DERİN ABD VE ZALİM İSRAİL’in atına binen ve dört nala giden vatan hainlerine ve ülke hırsızlarına karşı son derece acımasızdır, bu vesileyle de bilinmiş olunsun lütfen !!!…

  03.01.2017 5:22 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER