RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bazı Bakanlar: İncirlik Üssü’nü ABD’ye Kapatalım

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Bazı bakanlar, terör olaylarının İncirlik Üssü’nün ABD’ye açılmasından sonra başladığı kanaatinde ‘O zaman bizde İncirlik Üssü’nü kapatalım’ düşüncesini dile getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Bazı Bakanlar: İncirlik Üssü’nü ABD’ye Kapatalım
04.01.2017 © RAST HABER

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bir de İncirlik konusu var. Bakanlar Kurulu’nda tartışmaya açılan bir konu değil. Ancak bazı bakanlar, terör olaylarının İncirlik Üssü’nün ABD’ye açılmasından sonra başladığı kanaatinde. ‘O zaman bizde İncirlik Üssü’nü kapatalım’ düşüncesini dile getiriyorlar.

İncirlik Üssü, ABD’nin öncülüğündeki DAEŞ’le mücadele koalisyonuna 22 Temmuz 2015 tarihinde açıldı ama müzakereler 6 ay önceden başlamıştı. İncirlik Üssü’nün açılmasıyla eşzamanlı olarak 20 Temmuz 2015’ten itibaren PKK, DAEŞ ve DHKP-C Türkiye’ye karşı saldırıya geçti. PKK şehir savaşlarını başlatıp, FETÖ 15 Temmuz darbe girişiminde bulundu. Son dönemde ise PKK Beşiktaş ve Kayseri saldırılarını, FETÖ büyükelçi suikastını, DAEŞ Reina saldırısını gerçekleştirdi.

90’lı yıllarda Çekiç Güç’ün üssü İncirlik’ti. ABD, Çekiç Güç’le PKK’yı besledi. İncirlik, DAEŞ’le mücadele koalisyonuna açıldı. Bu kez de terör örgütleri Türkiye’ye karşı harekete geçirildi. Suriye ve İncirlik üzerinden kaos planı sahneye koyuldu.

Türkiye, (ABD Başkanı seçilen Donald) Trump’la ilgili büyük bir beklenti içinde. Trump’ın tavrı görülmeden İncirlik’in gündeme gelmeyeceğini düşünüyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • MALCOLM-XX ;

    BU KADAR KAZIĞINI YEMEDİĞİMİZ VE HAKİKATEN BÜYÜK VE SAYGIDEĞER STRATEJİK ORTAĞIMIZ OLAN VE ÜLKEMİZE KARŞI KALLEŞ OLMAYAN VE DE BÖLÜCÜ TERÖRÜ BESLEMEYEN DURUŞUYLA ABD BÜYÜĞÜMÜZE KARŞI İNCİRLİK ÜSSÜNÜ ŞAYET KAPATIRSAK, AYIP ETMİŞ YA DA KENDİLERİNE KARŞI BÜYÜK SAYGISIZLIK YAPMIŞ OLMAZ MIYIZ (?!) ACELEYE GETİRMEYELİM BU İŞİ VE DİLERSENİZ TEKRARDAN BİR DÜŞÜNELİM LÜTFEN DERİM (!) … ÇÜNKÜ BU SADIK DOSTLARIMIZIN, HALA ATILMADAN GERİDE KALMIŞ DAHA SERT İYİLİK KAZIKLARI VARDIR BELKİ (?!) …

    04.01.2017 1:23 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER