RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bence Bana Alabed Halep’te Bile Değildi

Halep’ten İngilizce attığı tweetlerle adını duyuran 7 yaşındaki Bana Alabed hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Bence Bana Alabed Halep’te Bile Değildi
23.12.2016 © RAST HABER

Halep’in Suriye ordusu ve müttefikleri tarafından kurtarılması boyunca Batı dünyasında adını duyuran ve Doğu Halep’te bulunduğu yerden İngilizce tweetler attığı söylenen 7 yaşındaki Bana Alabed ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da ziyaret eden Bana’nın aslında hiç Halep’te bulunmamış olabileceği söyleniyor. 

Bunu söyleyen kişi, Doğu Halep’e giderek tahliyeler sırasında orada bulunan ABD’li aktris Carla Ortiz.

CNN International’a konuşan Ortiz, Doğu Halep’te internetin ve elektriğin olmadığını, cephe hattında tweet atmanın imkânsız olduğunu söyleyince, sunucu Bana’nın tweetlerini nasıl atabildiğini sordu.

Ortiz bu soruya şu çarpıcı cevabı verdi: “Bunu söylediğim için üzgünüm fakat ben Halep’teydim. Onun [Bana’nın] Halep’te bulunduğunu zannetmiyorum. Bana onun gerçek görüntülerini gösterin, ben de inanayım.”

Ortiz, “teröristlerle isyancılar arasında ayrım yapmanın da zor olduğunu” söylerken, “kafa kesen insanlardan bahsedildiğini” unutmamak gerektiğini kaydetti.

ABD’nin Suriye’de muhalifleri desteklediğini söyleyen Ortiz, artık “savaşı bitirin” diyen Suriyelilerin sesinin duyulması gerektiğine dikkat çekti.

Öte yandan bir Twitter kullancısı “@maytham956”, Bana’nın paylaştığı fotoğraftan yola çıkarak, çocuğun aslında Halep’te değil savaş sırasında Gaziantep’te olduğunu öne sürdü.

Resmi Twitter'da görüntüle

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER