RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Binali Yıldırım’dan Demirtaş Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’a seslenerek “HDP başkanı Almanya’da ‘PKK’yı terör örgütü olarak görmüyoruz’ diyor. Gel diri yaktığınız insanların yanında konuş. Büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Bu Türkiye’nin bölünme gayretleridir” dedi.

Binali Yıldırım’dan Demirtaş Açıklaması
04.09.2016 © RAST HABER

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’da, Doğu ve Güneydoğu “yatırım destek programını” açıklarken, gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım’ın açıklaması:

Diyarbakır’a yeni yatırımları açıklamaya geldik. Barışı zehirlemek isteyenler bizi memleket sevdamızdan vazgeçiremez. Her türlü ırkçılık asla gündemimizde olmayacak.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yüzünü güldürmek için buradayız. Ülkemizin kaynaklarını adaletle paylaştırmak için buradayız.

15 Temmuz’da Diyarbakır’daki duruş için ülkemiz adına teşekkür ediyorum. O Türkiye’ye sahip çıktınız. 

PKK’nın eline silah verenlerle DAEŞ’in eline silah verenler aynı odaklardır. Bizim amacımız ülkemizi güçlü hale getirmek. 

DEMİRTAŞ AÇIKLAMASI

HDP başkanı Almanya’da ‘PKK’yı terör örgütü olarak görmüyoruz’ diyor. Gel diri yaktığınız insanların yanında konuş.  Büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Bu Türkiye’nin bölünme gayretleridir.

SURİÇİ AÇIKLAMASI

Sur’da 2017’nin sonunda evi ya da iş yeri zarar gören vatandaşın mağduriyeti bitmiş olacak. Suriçi’nde yıkılan yerlerden başlayarak bütün evleri yeniden yapacağız. Hz. Süleyman Camii’nin etrafını yeniden yenileyeceğiz. 

23 ilde yapacağımız toplam konut 67 bin olacak.

Sosyal hizmet yardımlar için 393 milyonluk bütçe tahmin ediyoruz.

23 ilde cazibe merkezleri yapıyoruz. 5 gruba ayırdık. Buralara yatırım yapanlara, yapacağı işe göre yer veriyoruz. İhtiyacı olduğu fabrikayı yapıp teslim edeceğiz. Bu fabrikaları sembolik rakamla onlara kiraya vereceğiz. 8 ilde 10 fabrika kuracağız. Senede 80 fabrika eder. Ortalama 40 bin istihdam anlamına geliyor. 

Ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • EBU HUSEYIN ;

    HDP KENDINE GUCU HEP BATIDAN ALMISTIR VE BATIDA ARAMAKTADIR KURT HALKINDA DEGIL.
    CUNKU KENDISI VE ONLAR GIBI OLANLAR ABD VE BATININ DESTEGI OLMADAN KURT HALKINI ARKALARINA ALARAK BIR SEY YAPAMAZLAR.
    HDP YANLIS OYNUYOR VE KAYBEDIYOR YANLIS OYNAMASININ SEBEBI ISE KENDISINE OYUNLAR DIKTE EDILIYOR.

    04.09.2016 11:58 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER