RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bir Semti Havaya Uçurmaya Yetebilecek Miktarda Bomba Düzeneği Bulundu

Bir Semti Havaya Uçurmaya Yetebilecek Miktarda Bomba Düzeneği Bulundu
11.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Teröristlerden arındırılan Halep kentinin doğu semtlerinde, Rus uzmanlar teröristlere ait el yapımı yüksek sayıda füze ve roket içeren bir depo buldu.

Rus askeri bir uzman RT haber sitesine yaptığı açıklamada; Rus uzmanların kullandıkları teknolojik cihazlar ve polis köpekleri aracılığı ile teröristlerin sakladıkları el yapımı bomba düzenekleri ve roketlerin deposunu ele geçirdiklerini belirtti.

Rus uzman; teröristlerin Halep kentinin doğu semtlerinden çıkmadan önce sakladıkları bu roket ve bomba düzeneklerinin, büyük bir semtin yarısını havaya uçurmaya yetecek miktarda olduğunu vurguladı.

Teröristlerin söz konusu deponun girişine temel ve yedek bir bubi tuzağı şebekesi kurduklarına dikkat çeken Rus uzman; uzmanların bu iki şebekede kullanılan bomba düzeneklerini yerleşim alanlarının haricine aktararak başarıyla imha ettiklerini ifade etti.

Öte yandan; Halk Savunma Güçleri bugün Hama ilinin doğusu Selemiye kırsalında radikal teröristlere ait cephane yüklü bir araç yakaladı.

SANA’nın Hama muhabiri; Halk Savunma Güçleri’nin cephane yüklü bir kamyonu pusuya düşürmelerinin ardından teröristlerle sıcak temasa girdiklerini belirtti.

Çatışmada iki teröristin öldürüldüğünü ifade eden muhabir; yakalanan kamyonda insansız bir keşif uçağının yanı sıra muhtelif tür silahlar için büyük miktarda mühimmat ve RPG roketlerinin bulunduğunu belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER