RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bir Suriye İtirafı da Kalın’dan

Bir Suriye itirafı da Kalın’dan: Amerika, Suriye muhalefetine verdiği sözleri tutsaydı, Suriye muhalefeti güçsüz olmazdı

Bir Suriye İtirafı da Kalın’dan
05.01.2017 © RAST HABER
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İncirlik Üssü’yle ilgili “İncirlik’i kapatma hakkı bizim elimizde. Ama önce şartlar değerlendirilir” diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kanal 24 televizyonunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.
 
“Suriye politikamız başından beri yanlıştı” diyen Numan Kurtulmuş’un ardından, bir Suriye itirafı da İbrahim Kalın’dan geldi.
 
Kalın, “Bölgede terör koridoru oluşturulmasına asla izin vermeyeceğiz. DEAŞ’la mücadelede müttefiklerimiz de destek vermeli. Amerikan yönetimi Suriye muhalefetine verdiği sözleri tutsaydı, Suriye muhalefeti bugünkü kadar güçsüz olmazdı belki Halep’te yaşananlar yaşanmazdı.” diye konuştu.
 
İNCİRLİK ÜSSÜ
 
YPG’yi merkeze alan DEAŞ ile mücadele stratejisinin doğru olmadığını ifade ettik, etmeye devam edeceğiz. Ben, Trump yönetiminin Türkiye’nin hassasiyetlerini daha fazla dikkate alacağı izlenimine sahibim. İncirlik’i kapatma hakkı her zaman bizim elimizde var. Ama dediğim gibi önce şartlar değerlendirilir. Egemenlik hakları çerçevesinde tasarruf hakkı bizdedir.”
 
ajanslar
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER