RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bizde 316 Tane Recep Tayyip Erdoğan Var

AKP Grup Başkanvekili Turan, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada başkanlık tartışmalarına ilişkin “Bizde 316 tane Recep Tayyip Erdoğan var. Millet arkamızda” dedi.

Bizde 316 Tane Recep Tayyip Erdoğan Var
18.12.2016 © RAST HABER

AKP Grup Başkanvekili Turan, ‘Bizde 316 tane Recep Tayyip Erdoğan var. Biz biliyoruz ki Menderes, Demirel, Türkeş, Erbakan ve Özal da başkanlık sistemini bu ülkenin menfaati olarak ifade ettiler’ dedi.

Bülent Turan, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin konuşmasında, İnönü yerine Menderes’ten bahsetmesini beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“İlhan Kesici, ‘Tayyip Erdoğan’a – Allah gecinden versin – hak vaki olsa, Bu Anayasa değişikliğini bir tek vekil taşımaz, korumaz, kollamaz’ dedi. Ben iddia ediyorum, Sayın Kesici, bizim partimiz sizin partiniz gibi değildir. Bizde 316 tane Recep Tayyip Erdoğan var. Millet arkamızda. Çünkü biz biliyoruz ki Menderes de Demirel de Türkeş de Erbakan da Özal da başkanlık sistemini bu ülkenin menfaati olarak ifade ettiler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım arasındaki uyumun “dünyaya örnek” bir uyum olduğunu, o yüzden başkanlıktan kaynaklı bir sorunlarının bulunmadığını söyleyen Bülent Turan, “Halk isterse, başkanlık gelir” dedi.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER