RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bize Verilecek Müebbet Cezası En Büyük Hediyedir

Bize Verilecek Müebbet Cezası En Büyük Hediyedir
02.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Azerbaycan İslami Direniş Hareketi Lideri Tale Bağırov Meydan Tv’ye verdiği mülakatta; tutukluluk  süresinin Azerbaycan iktidarının ömrü kadar olduğunu belirtti.

Meydan Tv’nin Tale Bağırov ile gerçekleştirdiği röportaj şu şekilde:

Meydan Tv: Tale bey, savcı hakkınızda müebbet cezası istedi. Bunu bekliyor muydunuz?

Bağırov: Benim için beklenmedik bir şey değildi. Kendimi önceden bu rejimin bana en ağır ceza vereceğine hazırlamıştım. Hakimiyet halkı güç yapıları aracılığıyla korku altında yönettiği için,  halkın içinden bu korkuya karşı cesaretli duruş sergileyip mücadele edenleri kendisinin en büyük düşmanı olarak görüyor. Bunun sonucunda da mücadeleci insanlara karşı insanlık dışı, acımasız ve zalim adımlar atılıyor. Bize yönelik müebbet cezaları da aynı amaç güdüyor. Ama Azerbaycan yönetimi bilmelidir ki, vereceği müebbet hapis cezası özgürlük ve demokrasi uğruna mücadelemizden bizi asla döndüremeyecektir.

Meydan Tv: Azerbaycanda müebbet cezası alıp sonrasında özgür kalanların sayısı az değil. Kendi tahliyeniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bağırov: Bizim yaşam felsefemizde zulümle yönetilen toplum büyük zindan, cezaevi ise küçük zindandır. Azerbaycan büyük zindana döndü. Mücadeleci insanlar için küçük zindanda hangi ceza ile cezalandırılacaklarının bir önemi yok.  Bizim için önemli olan küçük zindanda hangi cezayı alacağımız değil, halkımızın büyük zindandan özgürlüğü için çalışmaktır. Bu yolda bize verilecek müebbet cezası en büyük hediye olarak kabul edilir. Ayrıca ömür boyu hapiste kalacağımı düşünmüyorum. Benim zindanda kalma süresi bu iktidarın ömrü kadardır. Çünkü yasal olarak hiçbir suç işlemediğimiz herkesin nezdinde açıkça bellidir.

 Meydan Tv: 6 içerisinde gerçekleşen mahkeme süreçleri hafızanızda hangi hisleri bıraktı?

 Bağırov: Aslında, buna yargı, mahkeme demek – adil mahkemelere saygısızlıktır. Bu mahkeme sadece “hukuk” adına kurulmuş taahhütlü, önyargılı, adaletsiz oyundu. Süreç sırasında sivil insanların ve iki polisin operasyon yapan polisler taraftan öldürüldüğü kanıtlandı. Fakat hangi katil polisler tarafından diğer polislerin öldürüldüğü gizli tutuldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER