RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

BM Genel Sekreteri Bugün Türkiye’ye Geliyor

BM Genel Sekreteri Guterres bugün Türkiye’ye ilk ziyaretini gerçekleştirecek. Guterres, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile de görüşecek.

BM Genel Sekreteri Bugün Türkiye’ye Geliyor
10.02.2017 © RAST HABER

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, bugün Türkiye’ye ilk ziyaretini gerçekleştirecek.

Guterres’in Türkiye’den sonra Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar ve Mısır’da ziyaretlerde bulunacağı bildirildi.

BM Genel Sekreter Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, iki günlük çalışma ziyareti için bugün Türkiye’ye gelecek Guterres’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile ayrı ayrı görüşmesi planlanıyor.

Türkiye’den sonraki ikinci durağı Suudi Arabistan olacak Guterres, Kral Selman bin Abdulaziz, veliaht kral ve yardımcısı ile bir araya gelecek.

Guterres, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde “2017 Dünya Yönetim Zirvesi”ne katılacak. Dubai ve ardından geçeceği Umman, Katar ve Mısır’da hükümet yetkilileriyle görüşecek Genel Sekreter, bu temaslarında muhataplarıyla bölgesel ve küresel sorunları ele alacak.

Bölgedeki ziyaretlerinin ardından Almanya’nın Bonn kentine geçerek G20 bakanlar toplantısına, ardından da Münih’te yapılacak Güvenlik Konferansı’na katılacak Guterres, 21 Şubat’ta New York’a dönecek.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER