RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

BM, Halep’te İlaç Bulunduğunun Gizlenmesini Araştırmalı

BM, Halep’te İlaç Bulunduğunun Gizlenmesini Araştırmalı
07.02.2017 © RAST HABER

Zaharova, “BM Genel Sekreterliği’nden, Halep’in doğu mahallelerinde ilaç varlığını saklama kararının hangi düzeyde alındığını, bu bilginin neden uluslararası toplum üyelerine ulaştırılmadığını tespit etmek amacıyla titiz bir soruşturma başlatılmasını talep ediyoruz” dedi.

‘DOĞU HALEP’TE İLAÇ BULUNDUĞU TEYİT EDİLMİŞTİ’

Halep’in doğusunun teröristlerden temizlendikten sonra kentin bu kısmındaki depolarda çok sayıda ilaç, tıbbi teçhizat ve gıda malzemesinin bulunduğunu, bu bilginin defalarda BM yetkilileri ve yabancı heyetler tarafından doğrulandığını hatırlatan Zaharova, “Beyaz kasklar, Sınır Tanımayan Doktorlar ve Suriye-Amerikan Tıp Topluluğu gibi sivil toplum kuruluşlarının verdiği yanıltıcı bilgiler, büyük bir hevesle BM Genel Sekreterliği tarafından doğru kabul edilerek yayılmaya başladı. Buna insani işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Stephen O’Brien da dahil. Bu durum, Suriye hükümeti ve dolaylı olarak Rusya’nın asılsız eleştiri yağmuru altında kalmasına yol açtı” dedi.

‘BM’NİN AÇIKLAMA YAPMAMASI ŞAŞIRTICI’

Zaharova, “İlaçların gizlenmesi nedeniyle yaşanan insani felaketle ilgili BM tarafından beklenen açıklamaların yapılmaması şaşkınlık yaratıyor” diye ekledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER