RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

BM Suudi Rejimin Cinayetlerine Sessiz Kalmamalı

BM Suudi Rejimin Cinayetlerine Sessiz Kalmamalı
05.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Yemen Genel Halk Kongresi Partisi, Birleşmiş Milletler’in Suudi Arabistan’ın Yemen’de kadın, çocuk ve yaşlılara yönelik katliamlarını kınaması gerektiğini belirtti.

Yemen Genel Halk Kongresi Partisi yetkililerinden biri BM’nin Yemen’deki katliamlar karşısındaki  sessizliğine ilişkin şunları söyledi: “BM Yemen Elçisi İsmail Velit Şeyh Suudilere ait savaş gemisinin Yemen sularında patlamasını nasıl kınadıysa, günahsız Yemen halkının Arabistan tarafından katledilmesini de aynı şekilde kınamalıdır. BM ve Güvenlik Konseyi’nin Yemen halkının katledilmesi ve altyapıların tahrip edilmesi karşısında sessiz kalması Arabistan’a Yemen’de insan haklarını ihlal ederek ülkede toplu imha silahları kullanma, daha fazla katliam ve yıkım yapma fırsatı vermektedir. BM ve Güvenlik Konseyi ikili siyaseti uygulamakta ve eşit davranmamaktadır.” 
Yemen eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih liderliğindeki Yemen Halk Kongresi Partisi’nin medya sorumlusu BM’den siyasetini değiştirerek uluslararası güvenliği ve barışı savunmasını ve Suudi koalisyonunun her gün Yemen halkına karşı işlediği cinayetlerin sorumluluğunu üstlenmesini istedi. 

 Suudi Arabistan Mart 2015’te Yemen’e askeri müdahale başlatmış ve bugüne kadar Yemen halkına yönelik saldırılarına devam etmiştir. Yemen’de bugüne kadar Suudi koalisyon tarafından yapılan saldırılarda  binlerce kişi hayatını kaybetti ve binlerce kişi de yaralandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER