RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

BMGK’dan Tarihi Karar!

BMGK’dan Tarihi Karar!
24.12.2016 © RAST HABER

İsrail’in işgali altında tuttuğu Filistin topraklarında yasa dışı tüm yerleşim faaliyetlerini “derhal ve tamamen” durdurmasını talep eden karar, dün Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) kabul edildi.

Filistin, BMGK’nın yasa dışı tüm yerleşim faaliyetlerinin ‘derhal ve tamamen’ durdurulmasını talep eden kararını, İsrail politikasına büyük bir tokat olarak nitelendirdi.

 Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Redine, yaptığı yazılı açıklamada, “BMGK’nın kararı, İsrail politikasına büyük bir tokattır” dedi. İsrail’in yasa dışı yerleşim birimlerinin uluslararası düzeyde kınandığını belirten Redine, iki devletli çözüme güçlü destek verildiğini söyledi.

‘BARIŞ VE GÜVENLİĞİN ZAFERİDİR’

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat ise kararın, BMGK’dan çıkan en önemli kararlardan biri olduğunu vurguladı. Ureykat, Filistin resmi televizyonuna yaptığı açıklamada, “Bu tarihi bir karar, barış ve güvenliğin zaferidir. Karar, barış ve güvenliğin, yerleşim birimleri, adam öldürme, abluka ve terörle değil, işgalin sona ermesi, Filistin devletinin kurulması ve askıda kalan sorunların çözümüyle gerçekleşeceği konusunda uluslararası görüş birliğini yansıtıyor” ifadelerini kullandı.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER