RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bu şerden bir hayır çıkacak!

Bu şerden bir hayır çıkacak!
21.12.2016 © RAST HABER

Sanırım, herkes şokta!

Dünya şokta…

Dünya dedim ama ABD hariç!

Onlar dünyayı şoklatır ama kendileri şoka girmez. Kendi yaptığından kimse şoka girmez çünkü. Hedef, Türkiye-Rusya ilişkileri… Ancak bu planladıkları gibi olmayacak. Uçak hadisesi, iki ülkeyi yaklaştırdı. Bu üzücü olaydan sonra ise bence Türkiye ve Rusya ittifakı tam gerçekleşecek.

Bu şerden bir hayır çıkacak!

ABD ajanlığı Türkiye’de her yere sirayet etmiş durumda. Katil “tekbir” getirse de, bu iş Amerika adına yapılmıştır.  Bu işin; ne Türk’le, ne de İslam veya Müslümanlıkla alakası yoktur. Eli silahsız bir insan, sizde misafir ve ülkenize emanet iken, arkadan kalleşçe vurmak ancak Amerikan işi olabilir.

Katilin polis kimliğine sahip olması, tabi ki birçok mesajlar içeriyor. Tetiği çekerken Halep’ten söz etmesi, belli ki Suriye’de yedikleri kazıkla alakalı.

Türkiye-Rusya anlaşması, ABD’nin Suriye’de bir anda devre dışı kalması, Batı’nın Ortadoğu’da bitmesi demektir. Bu işin içinde İsrail’in veya İngiltere’nin olması da kuvvetle muhtemeldir. Ama biz hepsi adına ABD diyelim. Çünkü ABD, bu işin ağababası…

Olayın ilk saatlerinde gerek Sayın Putin’in, gerekse Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları, iki ülkenin verilmek istenen mesajı iyi aldıklarının işaretiydi. Rusya’nın sağına Türkiye’yi, soluna İran’ı alıp bir Suriye toplantısı yapması, Batı’nın Ortadoğu’da Şii-Sünni savaş tezgahını bitirecek bir hamledir. Bu sebeple, Türkiye’de böyle bir olayın gerçekleştirilmesi bir Batı işidir.

Belki o masada bir sonraki toplantıda Suriye ve hatta ileri de Irak olacak demekti. Bu şu demek: ABD’nin BOP’tan dünya düzeni çökmüştür!

Kovboy bunu kaldırmaz tabi!

Yok sayılmasına tahammülü olamaz!

Bence bu suikast olayı, Türkiye’nin 11 Eylül’ü olacak. 15 Temmuz bir, bu iki… Türkiye’nin çıkarması gereken çok dersler var. Ama şimdi sırası değil, bunları söylemenin. Türkiye önüne bakmalı ve hızlı bir şekilde bağırsaklarını temizlemeli.

Yunanistan’a savaşsız verilen 18 adayı bu halk konuşmazken, Halep neden bu kadar dillerde iyi düşünülmeli. FETÖ’den devlet temizlenirken, yerine ne koyduğunu sanırım iyi görmeli. Her şeye rağmen olayları görmek, ümit verici…

İktidar, Batı’nın ülke üzerindeki hesaplarını, geçte olsa fark etti. Bu olay kanaatimce, Sayın Erdoğan’ın ülkemiz için çok önemli kararlar vermesine neden olacaktır  AB defterini tamamen kapatabilir ve NATO’dan Türkiye’yi çekebilir. Çok ta, hayırlı olur.

Keşke AB’yi, NATO ve ABD’yi tanımak için bunca bedeller ödenmeseydi. Keşke iktidar ABD’ye uyup Suriye bataklığına girmese, Irak işgalinde pay sahibi olmasaydı. Ve keşke, Prof. Dr. Haydar Baş’a kulak verseydi.

Sayın Baş’ın “Ne AB, Ne ABD, Bağımsız Türkiye” tezine biraz yakın dursaydı. Bugün Türkiye’de vatandaş arasına fitne sokulmamış, devletin kuruluş felsefesinde sapılmamış ve ülkemiz böyle yoksul bırakılmamış olurdu.

Herkesin Asgari 5 Bin Lira aldığı, “vatandaşlık maaşı” ile devletine bağının zirve yaptığı ve herkesin “Ne Mutlu Türküm Diyene” dediği bir toplum olurduk. ABD’nin “siyasal”, “radikal”  veya “ılımlı İslam” fitne ve nursuzluklarından uzak,  gerçek İslam’ın Mevlana, Yunus ve Hacıbektaş nurlu yüzüne sahip olurduk.

Polis kimliği elde etmiş dilinde ayet, elinde cinayet çıkan bu tip veya tipler, kimlerin ürünü iyi düşünmek lazım. “Yeni Türkiye” çok karışık, Allah eski Türkiye’mize kavuştursun. Ekisleri olsada bundan çok iyiydi.

Hata ve yanlış arama zamanı değil, doğru kapıyı görüp çıkışa doğru ilerleme zamanı. Sen ben zamanı değil. Yoksa bu coğrafyada yaşatmazlar bizi. Ülkeyi 15 yılda bu hale getirenleri, cehaletlerine bağlayıp,kardeş olma zamanı.

Haydar Baş’ın temiz elini, ülke olarak tutma zamanı. O eli tutan Rusya, uçağı vurulduğu halde bizimle, elçisi öldürüldüğü halde yine bizimle, sizce neden?

Çünkü Rusya Haydar Baş gibi bir Türk tanıdı. Haydar Baş gibi bir Müslüman’ı gördü. Tanımayan içimizdekilere yazıklar olsun, ne diyelim.

Türkiye acil üç adım atmalı:

Bir, NATO’dan çıkmalı… İki, AB başvurusunu çekmeli… Üç,kapitalizmden çıkıp, Haydar Baş’a ve onun Milli Ekonomi Modeli’ne dönmeli…

yenimesaj

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER