RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Büyükelçinin Öldürülmesinde AKP’nin Rolü

Büyükelçinin Öldürülmesinde AKP’nin Rolü
25.12.2016 © RAST HABER

Türkiye’yle ilgili çalışmalarıyla tanınan akademisyen Muhammed Nureddin de konuyla ilgili As Safir gazetesinde yayınlanan yazısında suikasttan önce Türkiye’de, Rusya ve İran karşıtı gösterilere ve basında yürütülen kampanyaya dikkat çekti:

“Rus büyükelçinin öldürülmesinden önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yakın gruplar, İstanbul’daki İstiklal Caddesi’ndeki Rusya Başkonsolosluğu önünde gösteri düzenleyerek Putin, Esad ve Hamaney aleyhinde sloganlar attı ve pankart açtı. Aynı tutum Halep’in Suriye ordusunun kontrolüne geçene kadar iktidar partisine yakın medya organlarında da vardı. Gazetelerde Rusya ve İran aleyhinde onlarca makale ve binlerce fotoğraf yayınlandı.

Kuşkusuz bu kampanya ve kışkırtmanın kamuoyu üzerinde çok fazla etkisi oldu. Aynı zamanda Rusya ve İran misyonlarına karşı saldırı eylemlerine meşru bir zemin kazandırdı. İran Devlet Başkanı Yardımcısı da İran’a karşı yürütülen bu kampanyadan dolayı Türkiye ziyaretini erteledi.

Suikastı gerçekleştiren AK Parti’ye yakın olsun veya olmasın, gerçekleştirdiği suikastı meşrulaştırmak için Rusya ve İran misyonlarına karşı yapılan eylemlerden dolayı ‘icazet’ almış oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin buradaki sorumluluğu, söz konusu misyonlara karşı kampanyanın başını kendi basını çekti.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER