RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Çavuşoğlu: Rusya ile ABD Konusunda Anlaştık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 23 Ocak’ta Astana’da yapılacak Suriye görüşmelerine ABD’nin de davet edilmesi konusunda Türkiye ile Rusya’nın anlaştığını açıkladı.

Çavuşoğlu: Rusya ile ABD Konusunda Anlaştık
13.01.2017 © RAST HABER

AFP’nin haberine göre Çavuşoğlu, tarihi Kıbrıs zirvesine katılmak için bulunduğu İsviçre’nin Cenevre kentinde gazetecilere açıklamalar yaptı.

Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirilecek Suriye görüşmeleri konusunda konuşan Çavuşoğlu, “ABD de kesinlikle davet edilmelidir. Rusya ile bu konuda mutabıkız” dedi.

Suriye sorununun çözülmesi için Astana’da gerçekleştirilecek zirve, Türkiye ve Rusya’nın öncülüğünde düzenlenecek. Türkiye ve Rusya geçen ay ABD’nin dahil olmadığı bir girişimle Suriye’de ateşkes anlaşmasına varılmasını sağlamıştı.

DAVETİYELER HAFTAYA GÖNDERİLECEK

Ateşkesin sürdürülmesinin Astana görüşmeleri için şart olduğunu belirten Çavuşoğlu, davetiyelerin gelecek hafta gönderilmeye başlanacağını açıkladı.

AFP, Çavuşoğlu’nun şu sözlerini aktardı:

“Kimse ABD’nin rolünü gözardı edemez. Bu, Türkiye’nin ilkesel pozisyonudur… Katkı sağlayan ya da sağlayabilecek olan, herkes orada olmalı. Ama sadece aile fotoğrafında olmak için değil. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  ELİNDE SİLAHI OLAN TERÖRİSTLE DOLAR’I OLAN TERÖRİST ARASINDA FARK YOK”

  ————–

  BU SÖZLERİNDE SAMİMİ MİSİN SN. CUMHURBAŞKANI ?!

  YAPILMASI GEREKEN, BU TERÖRİSTİN ELİNDEKİ SİLAHIN (DOLAR) TESLİM ALINMASI DEĞİL MİDİR ?!

  BU DOLAR SİLAHINI TERÖRİSTİN ELİNDEN ALMAZSANIZ, HEDEF GÖZETMEKSİZİN HALKIN ÜZERİNE ATEŞ ETMEKTE OLDUĞUNU GÖRMÜYOR MUSUNUZ ?
  GÖRÜYORSANIZ, NİYE MÜSAADE EDİYORSUNUZ O ZAMAN ?

  KARARLI BİR BİÇİMDE SINIR KAPILARININ TUTULACAĞINI, BU DOLAR SİLAHINI DIŞARI KAÇIRACAK OLAN TERÖRİSTLERİN SİLAHLARIYLA BİRLİKTE TUTUKLANIP, CEZALANDIRILACAĞINI VE BU TEHLİKE SİLAHI OLAN DOLARIN HALK NEZDİNDEKİ TEDAVÜLÜNÜN YASAK VE GEÇERSİZ KILINACAĞINI VE HERKESİN, ELLERİNDE BULUNAN BU TEHLİKELİ SİLAHLARI TAMAMEN DEVLETE TESLİM ETMELERİ GEREKTİĞİNİ DOLARIN TEDAVÜLDEN KALDIRILACAĞINI VE BU NEDENLE DOLARI OLANLARIN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN, GETİRİSİ YÜKSEK DEVLET TAHVİLİYLE DEĞİŞTİRMELERİ GEREKTİĞİ VE ASLINDA BUNUN ANTİ EMPERYAL MÜCADELE ANLAMINA GELEN VATANSEVERLİK GEREĞİ OLDUĞU TÜM KAMOYUNA DUYURULMALIDIR ! BU TOPLANAN TAHVİLLERİN KARŞILIKLARI DA MERKEZ BANKASINCA TL. BASILARAK, ÖDENEREK , DIŞ BORÇ ÖDENMESİ HARİCİNDE TAMAMEN VE ACİLEN ULUSAL KALKINMA PROJELERİNE VE ÜRETKEN KAMU-ÖZEL YATIRIM ORTAKLIKLARI TESİS EDİLEREK ÜRETİM ALANLARINA AKTARILMALI VE DAHA SONRASINDA DA BU ÜRETİM SEKTÖRLERİ TAMAMEN ÖRNEĞİN FABRİKA MÜLKİYETLERİ İŞÇİLERİN MÜLKİYETE % 49 NİSPETİNDE ORTAK EDİLDİKLERİ (İŞÇİ-PATRON BARIŞÇI ORTAKLIĞINDAKİ) ÜRETİM SİSTEMLERİNE GEÇİLMELİDİR Kİ, BİREYLERİ EKONOMİK ANLAMDA GÜÇLÜ OLAN GÜÇLÜ DEVLETE ULAŞILMIŞ OLSUN ŞÜPHESİZ !!!…

  İNSANI YAŞATKİ, DEVLET DE YAŞAŞIN !!!…

  EDEBALİ .

  13.01.2017 1:40 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER