RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Çavuşoğlu’ndan ABD’ye Yanıt: Silah Verdiniz, Nokta!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’de ateşkesin her an olabileceğini açıkladı. Çavuşoğlu, ABD’nin YPG’ye silah verilmediği açıklamasına ise “ABD, bugüne kadar YPG’ye silah desteği verdi. Nokta” dedi.

Çavuşoğlu’ndan ABD’ye Yanıt: Silah Verdiniz, Nokta!
29.12.2016 © RAST HABER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber’de açıklamlarda bulundu.

Ateşkes için çalışmaların sürdüğünü, her an ateşkes gelebileceğini belirten Çavuşoğlu, Suriye Devlet Başkanı Esad’a ilişkin ise “Esed ile görüşmek söz konusu değil” dedi.

“YPG müzakerelerde olamaz” açıklamasında bulunan Çavuşoğlu, ABD’nin silah açıklamalarına ilişkin ise “ABD, bugüne kadar YPG’ye silah desteği verdi. Nokta” dedi.

“Astana’daki zirve, bizim gözetimimizde olacak. YPG kanton bölge oluşturmak için ABD’ye baskı yapıyor. Koalisyonun Fırat Kalkanı’na destek vermeme sebebi de bu” diyen Çavuşoğlu, “DEAŞ ile mücadelede yerel ve meşru güçler desteklenmeli. Türk askerinin Musul operasyonuna girme durumu yok. Şu an enerjimizi tamamen, Halep’teki ateşkesi tüm Suriye sathına yaymak ve bunun denetimini çok iyi yapmak ve Suriye’de bir siyasi çözümü başlatmaya harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Çavuşoğlu, Suriye Devlet Başkanı Esad’a ilişkin ise “Esed ile görüşmek söz konusu değil” dedi.

  ————–

  AK PARTİ, SURİYE’YLE GÖRÜŞSE/GÖRÜŞMESE NE OLUR Kİ ?! SURİYE’NİN KAZANCI YA DA KAYBI NE OLUR Kİ BU KONUDA ?! HER İKİ ÜLKE LEHİNE İŞLER YÜRÜSÜN DE BİR ŞEKİLDE, SORUN OLMAZ ,SANIYORUM ! HATTA TERSİNE SURİYE’NİN LEHİNE BİLE OLUR !!!…

  SİZCE BU DURUMDA TİCARETTE KİMİN KAYBI OLUR ?!…

  DİREKT, ŞARTSIZ KARDEŞÇE BAĞLANTILARI VE GÖRÜŞMELERİ REDDEDENLERİN HER TÜRLÜ BÜYÜK KAYIPLARI OLUR ŞÜPHESİZ !!!…

  29.12.2016 4:20 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER