RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Çavuşoğlu’ndan Kafa Karıştıran Açıklama

Çavuşoğlu’ndan Kafa Karıştıran Açıklama
23.12.2016 © RAST HABER

Cidde kentinde İİT toplantısı öncesinde yetkililer ile gerçekleştirdiği ikili görüşmeler hakkında da açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, toplantının amacının Halep’i konuşmak olduğunu aktardı. Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Halep ile ilgili düşüncelerimizi değerlendirmelerimizi paylaştık. Her şeyden önce Halep’te geldiğimiz noktada maalesef zor şartlar altında sıkışan çok sayıda sivil ve muhalif var. Bu sivil ve muhaliflerin kurtarılması için Türkiye, Rusya ile birlikte arada tabii engeller çıktığı zamanlarda İran’ı da devreye sokarak İran ile de temaslarda bulunarak bu insanların kurtarılması için çok emek sarf ettik. Bunda da başarılı olduk.

Biz sürecin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Halep her ne kadar stratejik bir şehir olsa da maalesef birçok kültürün medeniyetin barındığı şehir yok olup gitti. Ama Suriye sadece Halep’ten ibaret değil. Dolayısıyla Rusya ile vardığımız anlaşmaya sonradan İran’ı da dahil ettik ki İran’ın burada rolü önemli. İran’ın da burada bu grupların üzerindeki etkisini iyi kullanması lazım ki kendi kontrolünde vardığımız anlaşmalar ihlal edilmesin. O yüzden Moskova’daki toplantıya İran’ın da bu anlamda dahil edilmesi önemli. Burada bu anlayışın tüm ülke geneline yayılması gerekiyor. Yani kısaca terör örgütleri hariç tüm ülke genelinde Suriye genelinde bir ateşkesin sağlanması. Peki ateşkes sağlandığı zaman her şey biter mi? Hayır bitmez. O zaman ne gerekiyor? Siyasi çözüm. Bir taraftan terör örgütleri ile bizim yaptığımız gibi DEAŞ ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu vesile ile El Bab’daki operasyonda 14 şehidimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Çavuşoğlu’nun Esad Karmaşası

Moskova deklarasyonunda Suriye’de terörist gruplara karşı mücadele edileceği siyasi istikrarın ve toprak bütünlüğünün korunacağının altına imza atan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada “Bizler, 600 bin insanı öldüren Esed ile Suriye’nin yoluna devam edemeyeceğine inanıyoruz” diyerek kafa karışıklığını tekrar ortaya koydu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • bahadır yuksel ;

  Çavuşoğlu bu muhaliflerin katliamlarını niye görmüyorsun çokmu temiz bu mualifler bir hesap yapsa kaçtane suriyeli var muhaliflerin içinde hepsi dışarıdan gelen caniler insanları öldürüp evlerini mallarını ganimet diye alan eşi çocuğunu Halep’e getirip oraya yerleştir diler şimdide Halep’ten kaçıp başka yerlere sığındılar

  23.12.2016 11:52 am
 • Ebu hüseyin ;

  Ne yazık ki Türkiye kendi kendini zora sokuyor. Dis işleri net politika izlemiyor.
  Abd nin sözcüluğünü yapiyor sanki Ruslar ile!!?
  Türkiye Suriye politikası iflas etmiştir. Bunu Rusya ile masaya oturması gostermektedir.
  Ama hayrina olanda budur.
  Biz bölgedeki barsi ancak bolge ülkeleri ile tesis edebiliriz.
  Bop bizim bölünme ve parçalanma politikasidir.
  Türkiye iran Rusay Birliği, suriye çözümü için yapılması gereken bir adımdır ve devam edilmelidir.
  Çelişkiler den kaçınılmalıdır yoksa bölgedeki kaos cok buyuyecektir. Olan ise muslumanlara olacaktır bizde fazlası ile nesiplenecegiz bu zalimce koas olan bop politikasindan.
  Saygilarimla,

  23.12.2016 5:07 pm
 • MALCOLM-XX ;

  BU İÇ POLİTİKAYA YÖNELİK AMA DIŞ POLİTİKA PARTNERLERİNİZDE SORU VE ŞÜPHELERE YOL AÇILARAK SAĞLAM BİR DIŞ POLİTİKA YAPILMAZ BİR KERE !!!… SİZ MUHATAPLARINIZLA ANLAŞMIŞ OLSANIZ BİLE, İÇERİYE YÖNELİK YAPILMIŞ OLAN BU TÜR AÇIKLAMALAR, ELBETTEKİ ULUSLARARASI KAMUOYU İÇİN BİR BAĞLAYICILIK İÇERİR VE MUHATAP ÜLKE KAMUOYLARI DA BU BAŞARISIZ İLİŞKİLER KONUSUNDA KENDİ YÖNETİCİLERİNİN BAŞARI YA DA BAŞARISIZLIKLARINI VE DOLAYISIYLA DA ANSAL DESTEK KAYIPLARINA YOL AÇABİLİR ŞÜPHESİZ ! YANİ İLİŞKİ DEĞERLENDİRMELERİNDE SADECE TÜRK KAMUOYU YOKTUR İŞİN İÇİNDE ; BU YÜZDEN BU KISIR SÖYLEMLERİ BIRAKIP, DİREKT STRATEJİK ORTAK HEDEFLERE, ORTAK BAŞŞARI VE ORTAK KAZANÇLARA ACİLEN YÖNELMEK, HEDEFE KİLİTLENMEK EN DOĞRU OLANDIR ELBETTE Kİ ! ZATEN BU ORTAK BAŞARI HEDEFLERİNİ GÖRDÜĞÜNDE TÜM ÜLKE KAMUOYLARI , ORTAK POLİTİKA BAŞARISI KONUSUNDAKİ MEMNUNİYETİ, İSTER İSTEMEZ SEÇİM SANDIKLARINA YANSITACAKTIR TEREDDÜTSÜZ ! BU NEDENLE ZİK ZAK TAVIRLARA, TEREDDÜT VE SORU İŞARETLERİNE GEREK DE YOKTUR ! AYRICA MALUMDUR Kİ TÜRK SEÇMENİ, ERDOĞAN POLİTİKALARININ TAMAMINI YANİ DOST KAYBETME YA DA TEKRARDAN KAZANMA KONULARINDA POLİTİKALARINI HEP HAYRA YORUP, ”REİS NE YAPIYORSA, MUTLAKA DOĞRU YAPIYORDUR VE MUTLAKA ÇOK İYİ VE HAYIRLA VAKIF OLDUĞU NOKTALAR VARDIR, BİZ BU KONUDA ONA GÜVENİYOR VE DESTEKLİYORUZ !… ” DEMEKTEDİR BU KAHİR EKSERİYETLİ AK PARTİ SEÇMENİ ! AK PARTİ’NİN SEÇMEN VE İÇ KAMUOYU DESTEĞİ KONUSUNDA HİÇ BİR SIKINTISI YOKTUR ANLAŞILACAĞI ÜZERE ! ŞU ANDAKİ BARIŞ EKSENLİ AK PARTİ POLİTİKALARINA TEK MUHALEFET HALK DEĞİL, TERSİNE ÇOK ÇOK AZINLIKTA OLUP DA, ÇOK VE GÜÇLÜ SESİ ÇIKACAK OLAN BU KRİPTO NİTELİKLİ BATI, HAÇLI- SİYONİST YANLISI MEDYA GAZETE SÖZCÜ VE KALEMŞORLARDAN GELEBİLİR Kİ ONLAR DA, ŞU ORTAMDA, SN. CB. ERDOĞANIN ‘KOMŞULARLA BARIŞ’ POLİTİKASI NOKTASINA AĞIRLIK VERMESİNDEN DOLAYI, ONUN KORKUSUYLA ŞU ANDA KUYRUKLARINI KISMIŞ VE BACAKLARININ ARASINA TAMAMEN ALMIŞ DURUMDA OLDUKLARINDAN DOLAYI TÜM ÜLKE SEÇMENİNİ VE AK PARTİ SEÇMENİNİ, AK PARTİNİN MEVCUT BARIŞÇI POLİTİKALARI ALEYHİNE SERT MUHALEFETTE BULUNUP DA ETKİLEYEMEMEKTE, ZEHİRLEYEMEMEKTEDİRLER İSRAİL ÇIKARLARI LEHİNE OLARAK ÇOK ŞÜKÜR !!!… KORKUNUN GÖZÜNÜ SEVEYİM !!!… ”ESAD’LA KAVGA İÇİN HAKLI SEBEPLERİMİZ VARDI VE KAVGA ETTİK, O ZAMAN KAVGACI OLDUĞUMUZ İÇİN GÖZÜNÜZDE İYİYDİK DE, ŞİMDİ DE BARIŞMAK İÇİN ÇOK GÜÇLÜ VE ELZEM ÜLKE SEVEPLERİMİZ VAR VE BU ÜLKE YARARINI GÖZETİP DE, MEDENİ BİR BARIŞA YÖNELDİĞİMİZ DE SUÇLU MU OLDUK YANİ ?! NE YANİ GÖZÜNÜZDE YİĞİTİN GEREKSİZ KAVGASI AYIP DEĞİL DE, ONURLU VE KARDEŞÇE BARIŞI MI AYIP OLUYOR YANİ NEDİR İSTEDİĞİNİZ SİZİN ? VALLAHİ O ZAMAN GİDİN VE KENDİNİZE , SONSUZA KADAR BİRİLERYLE KAVGA EDECEK DENGESİZ PARTİLERİ VE LİDERLERİ BULUN KARDEŞİM O ZAMAN !…” DESİN AK PARTİ YÖNETİCİLERİ, ISRARLA BARIŞ KARŞITLIĞI YAPACAK OLAN CÜMLE DENGESİZLERE KARŞI ; HEM DE TEREDDÜTSÜZ BİR BİÇİMDE !!!…

  23.12.2016 8:42 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER