RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Çavuşoğlu’ndan Rakka Açıklaması/ Özel Kuvvetlerimizi Devreye Sokabiliriz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rakka operasyonuna ilişkin, ‘Bölgesel ülkeler ve koalisyonun içindeki ülkeler olarak özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz, sokmamız gerekir.’ dedi.

Çavuşoğlu’ndan Rakka Açıklaması/ Özel Kuvvetlerimizi Devreye Sokabiliriz
08.02.2017 © RAST HABER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü IŞİD’in Suriye’deki kalesi konumunda olan Rakka’ya gerçekleştirilmesi planlanan operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz bölgesel ülkeler ve koalisyonun içindeki ülkeler olarak özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz, sokmamız gerekir” dedi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr ile birlikte basın toplantısı yapan Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çavuşoğlu, şu açıklamaları yaptı:

‘El Bab operasyonunun bir an önce tamamlanması gerekiyor. Son günlerde bizim askerlerimiz ve ÖSO’ya mensup askerler ciddi mesafet katetmişlerdir. Koalisyonun da havadan verdiği destek de katkı sağlamıştır. Bundan sonraki hedef Suriye’de Rakka operasyonudur. Başka terör örgütleriyle değil doğru kişilerle yapılması gerekiyor. Biz bölgesel ülkeler ve koalisyonun içindeki ülkeler olarak özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz, sokmamız gerekir.”

‘ERDOĞAN VE TRUMP GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU’

Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefon görüşmesine ilişkin ”Görüş alışverişinde bulundular. Bunlardan bir tanesi DAEŞ’le mücadeledir. DAEŞ’le mücadele ortak hedefimizdir. Bundan sonraki süreçte neler yapılması gerektiğini değerlendirmişler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER