RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Chamski’den Trump’a Nükleer Eleştiri

Amerikalı düşünür Nuam Chamski, Donald Trump’ın Twitter hesabından ABD’nin nükleer cephaneliğini “ciddi ölçüde geliştirmek ve artırmak” durumunda olduğu açıklamasını sert dille eleştirdi.

Chamski’den Trump’a Nükleer Eleştiri
25.12.2016 © RAST HABER

Chamski, Trump’ın açıklamasını, beşeriyetin  ileri teknolojiyle  ortadan  kaldırılmasının yaklaşması olarak niteledi. Chamski daha önce de Trump’ı seçim döneminde eleştirmişti.
Önümüzdeki ay göreve başlayacak olan ABD’nin yeni başkanı attığı tweette, dünyanın nükleer silahlar konusunda ortak olarak mantıklı bir noktaya geleceği zamana kadar ülkesinin nükleer silah gücünün artırılması gerektiğini söyledi.

Bu açıklama Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in ülkesinin askeri nükleer potansiyelini güçlendirmesi gerektiğini söylediği konuşmasından sadece saatler sonra geldi.

Trump seçim döneminde de Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerin nükleer silahlara sahip olmasının ABD’nin müttefikliğine olan ihtiyaçlarını azaltacağını açıklayarak, nükleer silah gücünün artırılması gerektiğini iddia etmişti.

Uzmanlar Trump ve Putin’in karşılıklı yorumlarının ülkelerinin yeni bir nükleer yarışa girmesine sebebiyet verebileceği uyarısında bulunuyorlar.

ABD’nin 7 bin 100, Rusya’nın ise 7 bin 300 nükleer füzesinin olduğu tahmin ediliyor.

parstoday

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER